fbpx

Підготовка до полювання

Стиль життя 14:11, 02.09, 2019

Підготовка до полювання – таке ж цікаве і захоплююче заняття, як і саме полювання. В очікуванні відкриття кожен мисливець сподівається, що йому вдасться побувати в заповітних місцях і успішно провести мисливський сезон.

Підготовка зброї та набоїв

Якщо рушниця не пристріляна, необхідно це зробити. Для пристрілювання слід відкрити збройовий сейф, дістати рушницю, набої та відстріляти з відстані 35 м. Купчастість бою рушниці і якість дробового осипу можна перевірити, стріляючи по аркушах паперу розміром не менше 100X100 см.

Купчастість бою визначається кількістю дробинок, що потрапили в коло діаметром 75 см, від загального числа дробинок в дробовому снаряді. Не забувайте, що зі збільшенням дальності на кожні 5 м купчастість бою знижується на 8-12%. Тому достатня для стрільби на 35 м, може виявитися абсолютно непридатною для стрільби на 45 м.

Підготовка до полювання 1

Перевірка бою рушниці стріляниною по консервних банках, пляшках, пням, стріляним гільзам, та ще з невизначеної відстані, не дає уявлення ні про купчастості, ні про рівномірності обсипання дробу і тому абсолютно марна.

Перед початком сезону потрібно перевірити і розсортувати наявні в запасі патрони. Якщо на них не зберіглося маркування, то їх слід відкласти для детальної перевірки або перезарядки. Патрони зі збереженим маркуванням треба прокалібрувати калібрувальним кільцем і перевірити шляхом вкладання в патронник. Якщо патрони входять в патронник з зусиллям, їх не слід брати на полювання.

Підбір екіпіровки

Успіх полювання багато в чому залежить від правильної екіпіровки мисливця. Промоклий до кісток і стукаючий зубами замерзлий мисливець думає про те, як зігрітися, а не про полювання. Основа основ на полюванні – надійне, легке і непромокаюче взуття, легкий плащ або плащ-накидка, а в крайньому випадку – достатній за розміром шматок поліетиленової плівки.

Найкраще тут підійде мембранна демісезонний одяг https://ibis.net.ua/ua , однак надійну екіпіровку можна зшити (або склеїти) самому з тканини типу “болонья”. Така екіпіровка може складатися з шароварів і короткого плаща. Шаровари робляться на шнурку з прорізами в місці розташування кишень штанів. Шаровари повинні бути достатньо широкими, щоб їх можна було надягати на будь-яке взуття і теплі штани.

Плащ з капюшоном роблять такої ширини, щоб його можна було надягати на тілогрійку і іншу верхній одяг, і таким довгим, щоб закривати прорізи для кишень в шароварах. Важить такий комплект близько кілограма, оберігає і від роси, і від дощу, і від вітру; поміщається він в невеликому мішечку, який можна носити на поясі або в рюкзаку.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: