fbpx

Піджак з мікошкіри вперше пошили у Франківську

Стиль життя 10:43, 17.10, 2024

Стартапу франківки Марти Кондрин Micelia Tech вдалося виготовити перший рулон шкіри з міцелію грибів, простими словами – грибниці. Від першого вдалого зразка шкіри з міцелію до першого рулону стартап Марти Кондрин пройшов понад три роки. Днями у партнерстві Micelia Tech з брендом сучасного етноодягу та вишиванок Gaptuvalnya презентували перший у модній індустрії України піджак зі шкіри міцелію, пише Репортер.

Виготовляти шкіру з міцелію співзасновниця майстерні шкіряних виробів Shuflia Марта Кондрин вирішила за прикладом стартапу з Індонезії Mycl Bio. Спільно з нею над ідеєю працював Олег Лущак, доцент кафедри біохімії та біотехнології ПНУ.

Марта Кондрин каже, шлях від першого отриманого зразка шкіри до першого рулону був нелегким. В процесі роботи пробували співпрацю з багатьма науковцями, і робота триває й досі. Наразі стартапу допомагають також фахівці з Києва.

Піджак з мікошкіри вперше пошили у Франківську 1
Марта Кондрин

“Це були три роки поневірянь і руки майже опускалися, але нам вдалося, – говорить Марта Кондрин. – Наразі матеріал ще такий, що ти не можеш робити з ним все, що хочеш. Він досить тонкий і добре підходить для піджака, який розробила Наталя Гергелюк-Чернега, засновниця бренду Gaptuvalnya. Для деяких аксесуарів, але не всіх. Ми хочемо, аби матеріал був ще стійкішим, аби ми могли з нього зробити будь-яку сумку чи рюкзак. Ми працюємо над цим, працюємо над удосконаленням. І коли удосконалимо продукт і завершимо сертифікацію, плануємо виходити на європейський ринок”.

Минулого тижня засновниця бренду Gaptuvalnya презентувала піджак у Києві під час тижня українського дизайну та інновацій в “Українському домі”.

Піджак з мікошкіри вперше пошили у Франківську 2
Наталя Гергелюк-Чернега

Цього тижня піджак з міцелію ще можна побачити на інсталяції в Українському домі. А ще один зразок знаходиться у магазині Gaptuvalnya в галереї “Бастіон”.

Піджак – в чорному кольорі. Деталі оздоблені монохромною делікатною вишивкою. Ґудзики обтягнуті шкірою – теж з міцелію.

“Я сама піджак вже протестувала. Кілька днів ношу. Не бачу ніякої різниці. На дотик я б не відрізнила, – говорить дизайнерка, засновниця бренду Gaptuvalnya Наталія Гергелюк-Чернега. – Зручно носити, зручно доглядати, як і будь-який матеріал таких технічних характеристик”.

До того ж піджак – екологічний. І в ньому поєднуються важливі для бренду Gaptuvalnya складові: інноваційність, екологічність та збереження нашого ДНК – піджак декорований монохромною делікатною вишивкою.

“Піджак ми назвали “Віхи” – позначки, які залишають люди, які йдуть в далеку невідому дорогу. По цих віхах вони знаходять шлях додому, – розповідає Наталя Гергелюк-Чернега. – В цьому піджаку ми поєднали прогрес сучасного світу: не боятися йти в невідомі дороги, прокладати нові стежини. Та монохромну вишивку “Віхи” – здатність мати ті корені, ті якорі, за якими ти знайдеш дорогу додому, коли тобі потрібно. Ці два моменти і лягли в основу виробу”.

З рулону мікошкіри, який виготовив стартап Micelia Tech, наразі виготовили два піджаки. І матеріалу залишилося ще на три чи чотири – їх відшиють на замовлення за замірами клієнтів. Вартість такого піджака 22 500 грн.

Стартап Micelia Tech продовжує роботу над покращенням свого продукту, над сертифікацією, над побудовою власної виробничої лінії. Надалі планують залучати до співпраці й інші бренди також. Марта Кондрин каже, запит є. 

“Поки що великі рулони ми не можемо робити у нас, бо не маємо ні обладнання, ні приміщення.  Тому як і в лабораторії, так і щодо виробничої частини робота триває”, – говорить Марта Кондрин.

Нагадаємо, ветеран з Прикарпаття Микола Левкун дебютував на Ukrainian Fashion Week.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: