fbpx

Прикарпатський священник створив музей старожитностей Бойківщини

Стиль життя 14:45, 04.07, 2023

З Івано-Франківська до Фитькова Надвірнянського району пів години їзди. Отець Микола Григорук  – парох у Фитькові. У плебанії біля храму він створив музей старожитностей Бойківщини.

Основа колекції – автентичні вишиті сорочки, ікони, тарілки. Сорочок – більше сотні. Отець Микола сам приймає у музеї гостей та виконує роль екскурсовода.

Прикарпатський священник створив музей старожитностей Бойківщини 1

«Візитівкою нашого музею є бойківські вишиті сорочки, — підкреслює отець Микола Григорук. — Ми дуже гордимося цією збіркою, позаяк коли, приміром, гуцульські чи бойківські взірці вишивок було вже досліджено, то наші, які є на кордоні між Бойківщиною і Гуцульщиною, ніхто не описував і не каталогував. Плануємо згодом видати каталог цих вишитих сорочок».

Микола Григорук, коли ще навчався у Цуцилівській школі, почав збирати старожитності. Своїм захопленням поділився з фитьківським парохом Іваном Качанюком, який був його духовним наставником і готував до священничого служіння. Отець Іван допомагав наповнювати колекцію, збираючи експонати по різних куточках Галичини. Загалом і тоді, і тепер люди радо віддають свої давні речі, адже вважають, що краще, аби вони зберігалися в музеї, ніж мають згубитися.

Прикарпатський священник створив музей старожитностей Бойківщини 2

Цікавими в музеї є архівні світлини, від споглядання яких аж щемить на серці. Є у цій колекції найдорожчі експонати — родинні життєписи, передані з покоління в покоління історії і пов’язані з ними сімейні реліквії.

“Із плином часу ці речі набувають особливої цінності — не тому, що антикварні, а тому, що зберігають у собі дух минулих поколінь і живу пам’ять бойківського родоводу, можуть розповісти чимало цікавого про своїх колишніх власників. Варто тільки прислухатися — всім серцем…» — розмірковує отець.

Прикарпатський священник створив музей старожитностей Бойківщини 3

За час існування музею його оглянули  тисячі відвідувачів, серед яких — журналісти, краєзнавці, викладачі, студенти та школярі, а ще єпископи, духовенство, студенти та семінаристи УГКЦ. У музеї проводяться уроки з вивчення народної творчості, історії рідного краю. Його відвідують люди з усіх куточків України, а також із діаспори. 

Прикарпатський священник створив музей старожитностей Бойківщини 4

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: