Рекорд України за найбільшу колекцію предметів, а саме – корів, встановив наприкінці січня франківець, викладач Івано-Франківського медуніверситету, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Ігор Вакалюк.
Івано-Франківськ вперше був серед лідерів за кількістю національних рекордів за 2020 рік. 2021 рекорд вивів місто на третю сходинку – у січні франківці встановили ще чотири рекорди України. Про це розповів Суспільному Карпати представник Національного реєстру рекордів Павло Горішевський.
Один із рекордсменів-2021 – власник найбільшої в Україні колекції експонатів корів і бичків Ігор Вакалюк. Його “Коров”яча колекція”, як називає своє захоплення сам Вакалюк, налічує 2697 експонатів.
“На сьогодні колекція ще збільшилася, адже постійно докуповую щось нове, – каже Ігор Вакалюк. – У Сполучених Штатах є рекордсменка Гіннеса, яка за 30 років зібрала понад 15 тисяч таких експонатів. Я ж не женуся за кількістю, мені подобається краса цих творів. Практично до кожного з них я можу щось розказати, показати. Від цього я отримую задоволення, а не від кількості тварин, задоволення від тієї краси, яку творять наші люди, зображуючи їх у різних формах”.
Перша фігурка корови у колекції рекордсмена з’явилася майже 30 років тому.
За його словами, ця збірка – своєрідна данина і повага до його родини Вакалюків. Мати колекціонера, українська філологиня, розповіла йому, що слово “вака” багатьма мовами означає “корова”.
“Тоді ще не було інтернету, і я пішов у бібліотеку та пересвідчився, що справді “вака” – це корова, – пригадує медик. – Відтоді виникла ідея колекціонувати корів на честь моєї родини. Першу фігурку подарувала мені дружина. Відтоді постійно їх купую, дещо мені дарують. Друзі навіть жартують, що подарують мені живу корову”.
Колекція корів Вакалюка налічує експонати з різних міст і країн. Їх він купує у дизайнерських крамничках, через інтернет-мережі, а також привозить з кожної мандрівки.
Одним з найцікавіших експонатів своєї колекції Ігор Вакалюк вважає м’яку іграшку-корову, що вміє кліпати, виготовлену головною художницею Одеського лялькового театру Світланою Прокоф’євою.