fbpx

У НПП "Гуцульщина" завершили знакування нової еколого-пізнавальної стежки "Хребтом Кормитура"

Стиль життя 17:54, 25.11, 2020

Завершено роботи зі знакування нової еколого-пізнавальної стежки “Хребтом Кормитура”.

Це вже друга екостежка, прознакована на території НПП “Гуцульщина” у співпраці із Комісією та обласним управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій (перша екостежка – “Чотири дороги” – прознакована у 2019 році). Роботи обійшлися у 11 тисяч гривень, повідомляють на сторінці НПП “Гуцульщина” у фейсбуці.

Маршрут бере початок у селі Шешори (від центральної дороги) і слідує через заповідну річку Пістинька до полонини Росохата. Далі стежка веде до Мертвого озера, яке розташоване практично біля самого гребеня хребта Кормитура на висоті 845 метрів н. р. м. Від Мертвого озера вздовж хребта Кормитура веде давня польська дорога. А на гребні самого хребта зустрічаються квартальні кам’яні стовпчики, датовані 1936 роком, із надписами L P (Las Państwowy), що означає державний ліс. Хребет Кормитура належить до низькогір’я Покутсько-Буковинських Карпат. Гребінь хребта є надзвичайно мальовничий і нагадує спину міфічного дракона, із якої виростають кам’яні валуни та старовікові буки. Зійшовши з хребта Кормитура, можна вийти до унікальної пам’ятки природи – старовікового бука або до полонини Поліни. Завершується маршрут в центрі села Прокурава.

У НПП "Гуцульщина" завершили знакування нової еколого-пізнавальної стежки "Хребтом Кормитура" 1

Протяжність маршруту – 10 км. Тривалість переходу – 5 годин. Набір висоти – 430 м.

Окрім знакування зеленою маркою та встановлення вказівників, на маршруті здійснено благоустрій, зокрема розчищено важкодоступний відрізок, де була прокладена газотраса, та інші ділянки, відновлено місток через потічок, облаштовано зону відпочинку із новою альтанкою, встановлено великий інформаційний стенд з картосхемою (розміром 100х200 см) у селі Шешори на початку маршруту та такий же стенд меншого розміру у с. Прокурава (біля школи), а також еколого-освітній стенд з інформацією про хребет Кормитура, Мертве озеро, рослинний та тваринний світ довкола маршруту. Стежка наповнена також природо-охоронними аншлагами.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: