fbpx

В Україні стартує п’ятий сезон премії L’ORÉAL — UNESCO "Для жінок у науці"

Суспільство 10:20, 07.03, 2023

У 2023 році українська премія реалізується вже п’ятий рік поспіль і є частиною глобальної програми L’Oréal — UNESCO “Для жінок у науці”, яка цьогоріч відзначає 25-річчя. Мета премії — підтримати й відзначити талановитих жінок-науковиць і  заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі. 

В Україні стартує п’ятий сезон премії L’ORÉAL — UNESCO "Для жінок у науці" 1

Із 6 березня до 31 травня 2023 року включно триватиме збір заявок через спеціальну онлайн платформу. До участі запрошуються громадянки України віком від 18 до 40 років, які професійно проводять наукові дослідження в галузі STEM  (наука, технології, інжиніринг та математика), мають науковий ступінь, публікації в журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science, та є соціально активними у популяризації науки. Їх інформування про правила програми буде здійснюватися на  платформі.

Кожну заяву оцінюватиме незалежне журі програми, до складу якого входять експерти та експертки з різних галузей науки. Членами журі премії є провідні науковці України, які є визнаними фахівцями у STEM-галузях.

Наступним етапом премії стане відбір поважними членами журі десяти фіналісток для участі у співбесідах у вересні 2023 року та оголошення трійки переможниць у листопаді 2023 року. Про спосіб та місце оголошення буде повідомлено окремо на сторінці Facebook та на офіційному вебсайті компанії. 

Кожна лауреатка отримає грошову премію в розмірі 200 000 гривень після відрахування обов’язкових платежів та зборів. Премія може бути використана переможницями на власний розсуд.

“Наукова діяльність, як і поезія, чудова тим, що дозволяє творити, жити і вільно дихати у царині свободи. Тому поновлення премії в такі складні часи для країни є свіжим подихом життя та гаслом підтримки науки”, — зазначає співголова журі премії Сергій Васильович Комісаренко, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України.

В Україні стартує п’ятий сезон премії L’ORÉAL — UNESCO "Для жінок у науці" 2

Довідка: Відповідно до дослідження UNESCO, попри зростання кількості жінок, які обирають науку своєю професією, вони й досі становлять не більше як 33% серед усіх науковців світу. Із часів заснування Нобелівської премії, з 1901 року, 61 премію вручали жінкам, 894 — чоловікам. Через російське вторгнення науковці України були вимушені покинути власні домівки, втрачали місце роботи. Тому підтримка жінок у науці, які змалку стикаються з гендерними стереотипами, є вкрай важливою для відбудови України. 

Високо цінуючи наукове пізнання й гендерну рівність, Фундація L’Oreal спільно з UNESCO започаткували в 1998 році програму “Для жінок у науці”, яка спрямована на зміцнення позицій жінок у науці, підтримку провідного наукового досвіду і сприяння талановитим науковицям у визнанні, на яке вони заслуговують.

Від самого запровадження програми “Для жінок у науці” у 1998 році понад 4100 талановитих молодих жінок-науковиць, серед яких кандидатки наук та аспірантки, здобули визнання й підтримку в 110 країнах, а п’ять отримали Нобелівську премію.


Партнери — Національна академія наук України, Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної  Відповідальності» та ініціатива «Дівчата STEM». Світові потрібна наука, а науці потрібні жінки!

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: