Тренди в дизайні інтер’єру швидко змінюються. Багато популярних в 2021-2022 роках тенденцій вже поступово відходять у минуле. Але не завжди є час затівати ремонт лише через те, що дизайн застарів. Проте можна спробувати вирішити питання іншим шляхом – за рахунок застосування певних елементів інтер’єру. Розповімо детальніше, які побутові дрібнички допоможуть освіжити дизайн кімнати та зроблять дім більш затишним.
3 елементи інтер’єру, які можна купити вже зараз
Сучасні тенденції дизайну зводяться до практичності та комфортабельності. Оселі все менше нагадують номери в готелі, в моду повертаються милі дрібнички, допомагають створити затишок:
- штори;
- килимки на підлогу;
- диванні подушки.
Звісно, ці деталі використовувалися й раніше. Проте кілька років поспіль в моді були мінімалістичні стилі, для яких притаманною рисою була простота та відмова від побутових дрібничок. Сьогодні ж, навпаки, робиться ставка на затишок, тому можна сміливо експериментувати. До того ж всі перераховані речі можна замовити за посиланням, навіть не виходячи з дому. Проте, щоб інтер’єр виглядав стильним, треба враховувати певні тенденції оформлення цих елементів. Розберемося детальніше.
На що звернути увагу при виборі штор
Передусім на фасон. Якщо кілька років тому в моді були сканді-мотиви, для яких притаманні в більшості випадків рулонні штори чи жалюзі, то сьогодні повертається мода на класику. Портьєри та гардини знову популярні, і можна сміливо комбінувати різні за прозорістю матеріали.
Що стосується оформлення, то для штор сьогодні в тренді наступні особливості:
- благородні стримані кольори. Навіть якщо відтінок вибраний насичений, як зелений, гірчичний чи синій, то він має бути трохи приглушений. Виглядають такі кольори благородно і стримано, тож не буде ефекту картатості;
- геометричні мотиви. Особливо в моді зараз полоси, причому не тільки рівні, а криві – зигзагоподібні. Також в тренді геометричні принти на тканині: ромби, трикутники;
- поєднання. На одному вікні можуть бути не лише портьєри та гардини, а й також римські штори чи жалюзі.
Головне при цьому, щоб штори гармонійно поєднувалися з іншим текстилем в приміщенні. Комбінувати їх можна з диванними подушками чи килимом. До речі, до їхнього дизайну теж є певні вимоги.
Як обирати килим на підлогу
Правило перше – килимок має бути невеликим. Не потрібен палас 3х3, щоб застилав всю підлогу в кімнаті. Сучасні тенденції диктують інші умови:
- невеликі розміри;
- розташування в зоні біля ліжка, дивана чи обіднього столу;
- неправильні форми. Загалом, килим може бути і просто квадратний чи прямокутний, проте такі моделі досить звичні. Більш цікаво виглядають килими, обрізані по ламаних лініях (зазвичай вздовж малюнка).
Що стосується кольорів, то, як і в випадку зі шторами, можна відійти від нейтральних. Тренди дозволяють обирати килим в насичених відтінках або з контрастним поєднанням кількох кольорів.
Диванні подушки: на що зважати при виборі
Ці елементи інтер’єру зроблять будь-яке приміщення більш затишним. Але щоб воно виглядало ще й стильним, треба враховувати певні моменти:
- подушок має бути багато. Не 1-2, а 4-5, в залежності від розміру дивана;
- вони мають бути невеликої форми. Основна їх роль полягає в декорі, тож великі не потрібні;
- кольори мають бути контрастними щодо відтінку дивана.
Радимо купити не лише самі подушки, а й хоча б кілька комплектів декоративних наволочок в різних варіантах оформлення. Просто змінивши наволочки на нові, можна освіжити інтер’єр, до того ж вони попереджають забруднення подушок.
Загалом, можна також підібрати і інші деталі для кімнати: декор, чохли на меблі, цікаві світильники. Вартість таких речей невисока, проте вони дійсно допоможуть зробити дім більш затишним.
Реклама