Шолом — обов’язковий елемент екіпірування кожного велосипедиста. Навіть якщо ви катаєтеся вже декілька років щодня, не варто відмовлятися від додаткового захисту. На дорозі може трапитися будь-що і ви маєте бути готовим до цього. Знайти надійний і легкий шолом ви можете за посиланням https://veloplaneta.ua/odezhda-i-zashchita в інтернет-магазині «Велопланета».
Види велошоломів
Велошоломи відрізняються за корпусом, розміром і формою. Який саме вам потрібний, залежить від стилю їзди. Тож найбільш популярними є такі шоломи:
- Кроскантрійні — мають правильну з огляду на аеродинаміку форму й вентиляцій отвори. Конструкція захищає зовнішню частину голови, а скроні й нижня частина залишаються без захисту. Проте навантаження на голову мінімальне.
- Шосейні — від попередніх відрізняються тільки додатковим козирком від сонця й більшою кількістю отворів для вентиляції.
- «Котелок» («казанок») — має відповідну форму, що захищає при складних акробатичних трюках.
- Ендуро — поєднує в собі функції казанка й кроскантрійного шолому, захищає також потилицю й скроні.
- Фулфейс — потрібний професійним райдерам, які займаються екстримом, катаються в горах на даунхілі.
- Трекові — мають форму краплі, що надає ідеальну аеродинаміку на професійних перегонах.
Новачкам на кожен день можна вибрати кроскантрійну модель або ендуро. Такі шоломи легкі й не навантажують голову, але гарно її захищають.
Поради при виборі шолома
Насамперед шолом має підходити під розмір голови. Поміряйте окружність по лінії, що на 2 см вище за брови. Далі шукайте за цим показником шолом. Зазвичай його розмір вказано на внутрішній частині.
Коли ви забираєте шолом, поміряйте його. Він має щільно й зручно сидіти на голові. Але він не повинен тиснути.
Вибирайте шоломи яскравих кольорів. В ідеалі — на них мають бути світловідбивальні елементи. Це знизить ризики аварії на дорозі.
Отже, шолом велосипедисту вкрай потрібен. Але насамперед орієнтуйтеся на стиль їзди й реальну потребу в захисті голови за різних обставин.
Реклама