12 медалей та третє загальнокомандне місце: підсумки 4-го дня Паралімпіади для України. ФОТО

Спорт 07:45, 12.09, 2016

У четвертий день змагань на Паралімпіаді в Ріо українським спортсменам вдалось вибороти 12 медалей: 6 золотих, 3 срібних та 3 бронзові. Загалом на рахунку Української збірної - 49 нагород: 18 золотих, 13 срібних та 18 бронзових.

Нашим спортсменам в плаванні вдалось вибороти 7 нагород різного ґатунку: 3 золоті, 2 срібні та 2 бронзові медалі, пише КУРС з посиланням на прес-службу Національного комітету спорту інвалідів України.

Великим сюрпризом для усієї глядацької аудиторії, вболівальників, тренерів та самих спортсменів виявилась ситуація, коли наш Олексій Федина та спортсмен з Узбекистану вибороли по дві золоті нагороди одночасно на дистанції 100 м брасом, показавши однаковий час – 1:04.94.

На дистанції 200 м комплексним плаванням весь п'єдестал був українським!!! Всі спортсмени  дебютанти Ігор (Дубров Денис, Крипак Максим, Ванзенко Дмитро). Дубров Денис – дебютант Паралімпійських ігор в Ріо  на цій дистанції не тільки виборов золото, але й побив раніше встановлений ним же світовий рекорд на чемпіонаті Європи в Португалії 2016 р., покращивши його на 1 с 66"  2:06.87.

Ще один рекорд світу сьогодні встановила Лейля Аджаметова  дебютанка Паралімпіади в Ріо – на легкоатлетичній дистанці у бігові на 100 м. Сьогодні Лейля "перемогла" сама себе  вона перевершила свій вчорашній світовий рекорд  11.79 (вчора було  11.86).

Вчора також закінчили змагатись спортсмени в академічному веслуванні, виборовши в одиночному човні у виконанні Романа Полянського золоту нагороду. Йому не було рівних як у відбіркових змаганнях, так і у фіналі. Він виступив з відривом у фіналі в 4 секунди  4:39.56.

20 років національна паралімпійська збірна команда України з настільного тенісу йшла до заповітного золота. І нарешті це здійснилось: Наталя Косміна виборола першу паралімпійську золоту нагороду у цьому виді спорту.

Підсумок четвертого дня змагань:  49 нагород: 18 золотих, 13 срібних та 18 бронзових, а також 3-тє місце за кількістю золотих медалей та 3-тє місце за загальною кількістю нагород. Попереду традиційно команда Китаю (39 золотих, 30 срібних та 23 бронзових нагород) та Великобританії (23 золотих, 14 срібних та 19 бронзових нагород), які обіймають перше та друге місце відповідно.