fbpx

Аграрії Прикарпаття виступили проти скасування пільгового оподаткування сільгоспвиробників

Економіка 11:16, 04.10, 2016

В Івано-Франківську відбувся аграрний форум за участі фермерів, представників сільськогосподарських підприємств, сільських голів.

На думку учасників форуму, в проекті Бюджету-2017 по окремих напрямках сільськогосподарського виробництва зменшується обсяг державної фінансової підтримки, скасовано спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських виробників, не вжито заходів щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, закладаються підвалини значного погіршення ситуації в аграрному секторі економіки та земельних відносин.

"Маємо прийняти рішення, щоб уряд залишив режим спецоподаткування для сільськогосподарських підприємств. Якщо цього не буде зроблено, сільське господарство втратить 30 мільярдів, які можуть  бути використані для розвитку матеріально-технічної бази сільського господарства. Скасування спецрежиму відшкодування ПДВ ставить розвиток сільськогосподарської галузі під загрозу", – наголосив керівник агропромислового підприємства "Прут-генетик", депутат Івано-Франківської обласної ради Петро Книшук.

Голова Асоціації фермерів Рогатинського району Остап Теблевич заявив, що відшкодування ПДВ, яке забирають в аграріїв, перейде трейдерам, які закуповують їхню продукцію на експорт. На його думку, місцеві аграрії могли б конкурувати із іноземними, але для цього їм потрібно забезпечити умови, як діють за кордоном, або не позбавляти пільг, які діють.

 Учасники форуму напрацювали резолюцію до керівництва держави з вимогами щодо вирішення проблемних питань в сільськогосподарській галузі.

Голові Верховної ради України Парубію А.В.

Президенту України Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Р Е З О Л Ю Ц І Я

форуму представників аграрного сектору економіки Івано-Франківської області щодо оцінки проекту Державного бюджету на 2017 рік

Учасники форуму заявляють, що проект Державного бюджету на 2017 рік нічим не відрізняється  від того, який був наданий попереднім Урядом. Навпаки, для аграрного сектору економіки в проекті Державного бюджету-2017 закладено показники, що значно погіршують ситуацію. Зокрема, по окремих напрямках сільськогосподарського виробництва зменшується обсяг державної фінансової підтримки, скасовано спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських виробників податком на додану вартість, внаслідок чого останні втратять понад 30 млрд гривень, скасовано єдиний податок для платників четвертої групи сільгоспвиробників, не вжито заходів щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, закладаються підвалини значного погіршення ситуації в аграрному секторі економіки та земельних відносин.

В зв’язку з цим вимагаємо від керівництва української держави:

1. Підтримати ініціативу лідера партії "Батьківщина" Тимошенко Ю. В. щодо проведення всеукраїнського референдуму про заборону продажі сільськогосподарської землі в Україні.

2. Відновити умови спеціального режиму оподаткування на додану вартість, що діяли до 01.01.2016  року, систему фіксованого сільськогосподарського податку.

3. Запровадити пряму державну підтримку для розвитку сімейного фермерства, п’ятирічні податкові канікули та звільнення їх від перевірок контролюючими органами.

4. Збільшити в Державному бюджеті на 2017 рік видатки на:

    – часткову компенсацію підприємствам АПК відсоткової ставки за банківськими кредитами;

    – фінансову підтримку для малих сільськогосподарських виробників, які використовують площу угідь до 500 гектарів, в тому числі для виробників тваринницької продукції, продукції овочівництва, садівництва, та виноградарства;

– закупівлю технічних засобів для агропромислового комплексу на умовах фінансового лізингу.

5. Ввести для малих сільгоспвиробників єдиний земельний податок з 1 гектара, який має акумулювати в собі всі податки і збори, що зменшить податковий тягар та спростить його адміністрування.

Учасники форуму відмічають, якщо терміново не змінити ситуацію, що складається в сільськогосподарському виробництві, то це призведе не лише до значних втрат в одній з найважливіших галузей економіки України, але й до погіршення продовольчої безпеки держави, життя людей, розвитку сільських територій, втрати конкурентноздатності сільськогосподарської продукції на світовому ринку.

м. Івано-Франківськ

01 жовтня 2016 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: