fbpx

Актори Франківського драмтеатру поділились враженнями від гастролей у Кропивницькому. ФОТО

Культура 16:31, 25.10, 2018

З 16 по 21 жовтня у Кропивницькому на Кіровоградщині відбулися заходи національного культурного проекту "Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків". Франківський драмтеатр за підтримки Українського культурного фонду представив кілька своїх вистав.

На сьогоднішній прес-конфренції актори Франківського драмтеатру поділились враженнями від гастролей.

Франківський драмтеатр презентував у Кропивницькому шість постановок Ростислава Держипільського, які по праву вважаються одними з найкращих у репертуарі театру: оперету композитора та січового стрільця Ярослава Барнича "Шаріка, або Кохання січового стрільця", драму-концерт лемківської пісні Галини Баранкевич "Вигнані з раю", феєрію-бурлеск "Енеїда" за Іваном Котляревським, притчу-ораторію "Вона – Земля" за Василем Стефаником, драму-реквієм "Нація" та драму "Солодка Даруся" за книгами Марії Матіос.

"Дотепер важко усвідомити масштаб того, що відбулося 16 жовтня у Кропивницькому. Це воістину історична подія: Українські січові стрільці 100 років потому знов пройшлися вулицями міста Ходою Єдності, і до них приєдналися десятки місцевих жителів, звичайних перехожих. Енергетика була неймовірна. 100 років тому вони поїхали, але мріяли повернутися… і повернулися у своїх нащадках", – каже керівник проекту Ростислав Держипільський.

Також у рамках проекту франківчани знову побували на хуторі Надія, де січові стрільці вшановували пам'ять Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого) 100 років тому, і знову помолилися на могилі корифея українського театру, пройшлися з нащадком роду Валентиною Тобілевич територією хутора та висадили два дуби, які назвали "Рідні гості": один на честь Українських Січових Стрільців, які перебували тут у 1918, другий на честь повернення галичан, а саме колективу Франківського драмтеатру. А ще посадили два кущі червоної калини і карпатську ялинку, яку назвали Гуцулка Ксеня.

"Ми насправді відновили той потужний енергетичний зв'язок, який завжди існував між нами. Бо ми є одна нація і, як написала Марія Матіос, "ми всі тут рідня!" – каже Ростислав Держипільський.

Проект, присвячений 100-річчю перебування на Кіровоградщині Українських Січових Стрільців, стартував з реконструкції прибуття легіону УСС та Ходи Єдності "Рідні гості" за участю акторів і артистів оркестру Франківського драмтеатру, до яких долучилося близько сотні місцевих жителів м. Кропивницький. Акторів Франківського драмтеатру, переодягнених в уніформу Український січових стрільців, та керівника проекту народного артиста України Ростислава Держипільського зустрічали на залізничному вокзалі з прапорами й квітами. Реконструкція прибуття легіону УСС проходила у супроводі військового оркестру 3-го полку спецпризначення (м. Кропивницький).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: