fbpx

«Альфа» приїхала у «Карпатський Легіон» з практичними заняттями

Суспільство 13:11, 28.06, 2014

Скільки важить бронежилет шостого класу з «розгрузкою», як стріляє СВД з обвісом, засоби першої допомоги при кульових пораненнях, набір прийомів, що зупиняють противника, – теорію поєднували з практикою у військово-спортивному таборі «Карпатський Легіон», що в Луквиці Богородчанського району. Впродовж трьох днів тут влаштовували показові виступи і навчання прикарпатські силовики – міліція, рятувальники і Служба безпеки. Своєрідну профорієнтацію від обласного управління СБУ проводив спецпідрозділ «Альфа».

Виступи спецназівців для вихованців «Карпатського Легіону» – обов'язкова частина програми військово-спортивного табору, який має амбіцію готувати молодих патріотів у державні силові структури. Цього року вперше до дітей з навчальною програмою приїхав спецпідрозділ обласної Служби безпеки, який спеціалізується на боротьбі з тероризмом.

«Відгукнулися на прохання керівника табору Сергія Демчука розповісти про Службу безпеки і, зокрема, про спецпідрозділ. На заняття з дітьми прибули співробітники Центру спеціальних операцій «А», медики і співробітники відділу кадрів, – прокоментувала прес-секретар обласного управління СБУ Марія Римар, присутня на майстер-класах. – На трьох навчальних майданчиках дітей знайомлять із засобами захисту та зброєю, яка є в арсеналі СБУ. Медики розповідають про кульові поранення і надання першої допомоги в цих випадках, а також про надзвичайні випадки з практики, які траплялися при виконанні завдань бійцями «Альфи». Відділ кадрів розказує дітям про навчальні заклади в системі Служби безпеки України і пояснює, яким вимогам має відповідати молода людина, що має бажання служити в СБУ».

Дітей особливо заінтригувало те, що їхні вчителі були в балаклавах. «Бійці підрозділу «А» мають накази, відповідно до яких не мають права показувати свої обличчя. У нас зараз відкритий інформаційний простір. І люди, які йдуть на боротьбу зі злочинністю, не повинні бути ідентифіковані. Інакше це створить загрозу їм і їхнім родинам», – пояснила Марія Римар.

Діти із захватом сприймали уроки від «живих «альфівців». Спецназівці у свою чергу також із задоволенням спілкувалися з молоддю. «Зараз співробітники «Альфи» проводять підготовку з іншими співробітниками СБУ. Тому їм не складно працювати з дітьми – все те саме, тільки простіше», – зауважила Марія Римар.

У цей самий день «Альфа» разом із підрозділом управління СБУ, який несе чергування зі зброєю, мали практичні заняття зі стрільби. В табір бійці приїхали просто з полігону. «До 2001 року всі співробітники управління, які є військовослужбовцями, включаючи жінок, регулярно виїжджали на виправи. Стріляли з пістолета Макарова, автомата Калашникова і снайперської гвинтівки Драгунова, – розповіла прес-секретар. – Потім ця практика була припинена, оскільки був узятий курс на те, що Україна – мирна держава. Думали, що ці навички не будуть потрібні. В останні роки стрільбою займався тільки спецпідрозділ в силу своїх функціональних обов'язків. Тепер очевидно, що доведеться відновлювати повну бойову готовність усієї Служби безпеки».

«В світлі змін у державній політиці, що їх зумовили події у Луганській та Донецькій областях на сході України, проведення військово-спортивних вишколів та відповідних таборів для молодих людей зараз є особливо актуальним», – підсумував директор табору «Карпатський Легіон», голова обласного осередку Бойового гопака Сергій Демчук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: