У світі чисельність працездатного населення скорочується швидше, ніж очікувалося, в результаті чого залишається все менше людей, які можуть підтримати населення похилого віку, передає ТСН.
Bloomberg вирахував індекс старіння населення – відношення кількості людей, які працюють, до пенсіонерів.
До десятки країн із найбільшим індексом старіння увійшли Франція (2,2), Сінгапур (2,2), Мальта (2,3), Шрі-Ланка (2,3), Білорусь (2,3), Японія (2,3), Росія (2,4), Греція (2,5), Таїланд (2,6) та Болгарія (2,6).
Показники України трохи вищі за вказані вищі країни – в нашій державі, за даними агенції, на пенсіонера припадає 3 людини, які працюють.
Індекс старіння Bloomberg демонструє залежність, засновану на статутному пенсійному віці кожної країни. До розрахунків брали пенсійний вік у 178 країнах.
"Демографічні показники не можна ігнорувати, але є рішення. Ці рішення мають бути культурними, політичними, економічними. Там немає чарівної відповіді. Реальність така, що у Китаї стан справ буде інакшим, ніж в Італії", – сказала Сюзан Канкель, директор геронтологічного центру при Університеті Маямі в Оксфорді.
У Китаї індекс старіння дорівнює 3,5, в США – 4,4, в Нігерії – 4,8, в Венесуелі – 5,1. Найкраща ситуація складається в Уганді – там 9 людей із роботою на одного пенсіонера.
Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що нібито в Україні планують підвищити пенсійний вік. Це нібито передбачено в проекті оновленого меморандуму про співпрацю з МВФ. В уряді заперечують, що погодилися на підвищення пенсійного віку.
Так, міністр соціальної політики Андрій Рева заявив що не розуміє, чому Міжнародний валютний фонд наполягає на змінах.