fbpx

Business Insider: армія РФ друга у світі, українська – на 21-му місці

Суспільство 14:59, 11.07, 2014

Американське видання Business Insider представило рейтинг 35 найпотужніших армій світу.

Оцінювання проводилось за такими критеріями: людські ресурси, кількість танків, кількість літаків, кількість ядерних боєголовок, кількість авіаносців, кількість підводних човнів, бюджет.

За версією видання, найпотужнішою у світі є армія США, незважаючи на те, що за деякими показниками вона поступається російській армії. Збройні сили Росії, відповідно, розмістилися на другому місці. Третю позицію в списку зайняв Китай, пише ЛБ.

Для порівняння: потенційна чисельність американських військ становить понад 145 млн осіб, а російських – 69 млн осіб, при цьому у РФ 15 тис. танків проти 8,3 тис. у американців. ВВС США налічують понад 13 тис. літальних апаратів, а російська військова авіація – трохи більше трьох тисяч. Водночас у РФ майже на тисячу ядерних боєголовок більше, ніж у США: 8,4 тис. проти 7,5 тис. відповідно. Також у США 10 авіаносців, тим часом як у РФ лише один, і 72 підводні човни проти 62 російських. Бюджет армії США становить $612,5 млрд проти $76,6 млрд у Росії.

Далі в рейтингу йдуть армії Індії, Великобританії, Франції, Німеччини, Туреччини, Південної Кореї та Японії.

Україна в списку опинилася на 21-му місці та поступилася позиціями, крім раніше перерахованих, таким країнам, як Ізраїль, Італія, Єгипет, Бразилія, Пакистан, Канада, Тайвань, Польща, Індонезія та Австралія. Україна зможе зібрати 22 млн осіб в армію, підрахували аналітики.

На останній позиції опинилася Північна Корея.

Для свого дослідження Business Insider використовував дані Глобального індексу вогневої потужності (Global Firepower Index) від квітня 2014 року, який розглядає збройні сили 106 країн на основі більш ніж 50 факторів, включаючи загальний військовий бюджет, наявну робочу силу, кількість військової техніки, яку кожна з цих країн має у своїх арсеналах, а також доступ до ресурсів. При цьому індекс фокусується на кількісних, а не якісних характеристиках військової техніки (наприклад, 78 підводних човнів КНДР не зовсім сучасні). Він також не враховує ядерні арсенали країн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: