fbpx

Бюджетна комісія облради відмовилася застосувати "ProZorro" для екологічних коштів

Політика 10:31, 12.03, 2016

Використовувати систему прозорих електронних закупівель для всіх витрат на суму понад 50 тисяч гривень з "екологічних коштів" запропонувала на засіданні бюджетної комісії облради заступниця голови, очільниця фракції "ВОЛЯ" Ольга Галабала.

За словами Ольги Галабали, досі витрачання екологічних коштів відбувалося без жодної прозорості, а тому необхідно закупівлі на всі суми понад 50 тисяч гривень проводити через систему спрощених прозорих закупівель у відповідності до нещодавно прийнятого закону "Про публічні закупівлі". Та запропонувала відповідні зміни до проекту рішення облради про фінансування природоохоронних заходів на 2016 рік. 

"Як і в попередні роки, в пооб'єктному розподілі коштів фонду охорони навколишнього природнього середовища на 2016 рік майже всі суми, що пропонується виділити, є дотендерними. Ви побачите багато об'єктів, в яких відсутня проектно-кошторисна документація, але на які пропонується виділити 1,45 млн, 1,42 млн, 1,47 млн грн та інші схожі суми. Адже саме на суму до 1,5 млн грн замовлення робіт може здійснюватися без обов'язкового тендеру. І підрядники, які здійснюють роботи, визначаються у "ручному режимі", без проведення тендерів. Якщо не буде встановлена процедура відкритих електронних тендерів, то й цього року майже 80 млн грн буде витрачено непрозоро", – аргументувала очільниця фракції "ВОЛЯ" Ольга Галабала.

Проте таку пропозицію члени бюджетної комісії відхилили, аргументуючи тим, що така процедура затягне фінансування, а також чиновники не мають досвіду у її застосуванні. 

"Я обома руками підтримую, щоб все було відкрито, але процес може затягнутися на один чи два місяці",  заявив голова обласної ради Олександр Сич. На що депутат облради "свободівець" Василь Попович додав: "Є такі люди, які не розуміють, що ми від них хочемо. Їх треба ще вчити на місцях і пояснювати. Але закон ще не введений, люди не навчені".

У відповідь на зауваження очільниця фракції партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала запевнила, що у Львівській облраді така процедура діє для закупівель від суми 10 тисяч гривень та навіть канцтовари закуповують через відкриті тендери і робота не зупиняється. Окрім прозорості, це дозволило зекономити велику суму бюджетних коштів.

Словесна перепалка між чиновниками закінчилась тим, що питання поставили на голосування і члени бюджетної комісії не підтримали використання  "ProZorro" для екокоштів. 

На що Ольга Галабала відповіла: “Час іде, все змінюється, а обласна рада стоїть на місці, тут ніхто нічого не хоче змінювати. Мені дуже прикро, що Революція Гідності пройшла намарне". І покинула засідання комісії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: