Виставка "Де мій дім?" – одна з серій живопису Тараса Кеба, художника, який працює у малих формах.
"Дім для мене завжди був уособленням безпеки. Мій дім – моя фортеця, або як ми в дитинстві говорили: "Чік-чік, я в домику". А от вислів: "Моя хата скраю", – це ні, не моє, це мене не стосується", – сміється автор.
Тарас Кеб каже, що зображуваний ним дім – це фактично внутрішній світ. І це багатолике зображення дому як внутрішнього світу представлене 60 мініатюрами на виставці в Івано-Франківську.
"Це один дім, той самий дім, але він щоразу різний, бо ми можемо свій внутрішній світ щоразу створювати й перетворювати. Люблю творити такий світ – насичувати його казками, міфологією, емоціями, кольорами. Люблю ефект творення і насолоджуюся ефектом творця", – відкривається художник.
Він підкреслює, що знаки і символи всіх представлених робіт зображують одне складне і глибоке поняття безпеки. Бо дім у прямому сенсі уособлює поняття безпеки, а дім у сенсі переносному, як власний внутрішній світ, поняття безпеки поглиблює і розвиває.
"Спостерігаючи за зміною знаків, можна зловити себе на тому, що ти справді відчуваєш захист і затишок", – каже автор.
Тарас додає, що це відчуття, яке він намагався передати у своїх картинах, виявилося особливим чином підсилене у "Ваґабундо" – камерним простром, фактурним тлом близьких до домашіх побілених стін, у затишній "білій" виставковій залі.
Художник у реальному житті не прив’язується до конкретного місця. "Мій дім – в голові, мій мікросвіт, мій вічний пошук безпеки, такої, як була у дитинстві", – додає він.
Серія "Де мій дім?" створена автором упродовж минулого року. Тема не закрита – створення світів має бути продовжене.
У "Ваґабундо" його продовжать глядачі – кожен зможе як відшукати "свій" дім, так і створити свій власний інакший, компонуючи зображені.
"Я люблю працювати саме з малими формами, – зазначає художник. – Вони комфортні для сприйняття, ними можна оперувати у створенні більших форм, тоді вони можуть ставати їх частиною. Це своєрідні пазли, той "дім", який завжди можна взяти кудись зі собою. Цього разу я привіз його до Франківська, щоби поділитися – безпекою, затишком, світом. Весь свій світ привіз у одному наплічнику", – знову сміється художник.
Побачити виставку у "ПП Ваґабундо" можна буде впродовж двох тижнів.
Довідково: Тарас Кеб, закінчив ЛНУ ім. Івана Франка, Колегіум польських і українських університетів в Любліні, Українську Акедемію дизайну. Працює в живописі, графіці, декоративно-прикладному мистецтві. Близька стилістика – примітивізм, арт-брут, наївне мистецтво. Основною тематикою робіт є міф та міфологія, внутрішній світ людини та емоції, процеси творення, стосунки людини та соціуму та інші.