Держпродспоживслужба перевірить інформацію про фейковий молокозавод на Прикарпатті
вівторок, 21 серпня

Держпродспоживслужба перевірить інформацію про фейковий молокозавод на Прикарпатті

Держпродспоживслужба перевірить факти щодо функціонування на Прикарпатті та Полтавщині несанкціонованих молокопереробних підприємств (цехів) та використання у виробництві цими підприємствами жирів рослинного походження.

Відповідне доручення отримали головні управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській і Полтавській областях після виходу в ефір сюжету на телеканалі "1+1", у якому ЗМІ заявляє про підозру щодо невідповідності масла вершкового встановленим вимогам, інформує прес-служба Держпродспоживслужби.

"Відповідна робота територіальними органами буде проведена у стислі строки. Про її результати Держпродспоживслужба поінформує додатково", – йдеться у повідомленні.

Днями у сюжеті ТСН. Тиждень вийшов сюжет про те, що на Прикарпатті у селі Брошнів-Осада має працювати величезний маслозавод, але фізично цього підприємства немає. Таке ж фейкове підприємство працює у Шишаках Полтавської області. Ці "виробники" продають своє масло від 20 до 25 гривень. На пачці переконливо писали – зроблено з 100% коров'ячого молока і дотримано усі держстандарти.

Знаючи, що на 200-грамову упаковку потрібно 4 літри молока, бізнесмени явно мали працювати собі в збиток, бо найдешевше молоко від фермерів уже коштує 28 гривень, а ще ж заробити треба і собі, і магазину, і на виготовлення витратитись, і на траспорт. Мінімум виходить без податків 40 гривень.

Після проведеного тестування в лабораторії виявилось, що продукція виявилась жахливою підробкою. І йшлося не просто про порушення стандартів – у цій жовтій масі не було й краплі молока. Були суцільні трансжири, смак, вигляд і запах масла створювали хімічні барвники, емульгатори, консерванти та ароматизатори.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

КОМЕНТУВАТИ