середа, 20 березня

Дігери спустилися на дно 170-метрової шахти у Калуші. ФОТО

170 метрів глибини, дві години розбирання завалів з гнилих дощок та побутового сміття. Львівські дігери дослідили єдину "суху" соляну шахту в Калуші – решта затоплені.
Зображення 1 / 6 Використовуйте клавіші для перегляду

Ще з початку 2000-х років у Калуші почали занепадати і руйнуватися шахти. В результаті всі калуські шахти є мертвими і закиданими купою сміття. Проте дігери продовжуть досліджувати і випробовувати ці забуті території.

Як виявилося, ще не все втрачено і Калуш все-таки вберіг одну суху соляну шахту. Туди можна навіть спуститися на ліфті і помилуватися чудовими кристалами. Також можна помолитися в капличці, що знаходиться майже триста метрів під землею, інформують Вікна з посиланням на блог explorer.lviv.ua.

Дослідники розповіли, що, заручившись підтримкою депутата Калуської міської ради Віктора Павліва, побували і на інших шахтах. Також вони спустилися на дно 170-метрового сухого ствола шахти, куди впродовж 15 років ніхто не навідувався.

За їхніми словами, враження від подорожі досить екстремальні, повітря душне, просякнуте запахом гнилих дощок. Драбина, яка зроблена без цвяхів, ледве трималася, а під ногами хиталися дошки і плавали пластмасові пляшки.

Рівень води подекуди був досить високим, кажуть дігери:

"Вода всередині сухого стволу біля сходів сягала близько одного метра. Але далі вода впиралася в похилу стелю, і плавати можна було хіба що з аквалангом", – розповідає один із екстремалів.

Подекуди з глибини стволу шахти не тільки радіозв’язок не тягнув, а навіть не було чути гуркоту дощок і не видно світла ліхтарика. Проте була достатня кількість цінних кабелів.

Дігери закликають в жодному разі не повторювати їхньої мандрівки, адже це може коштувати життя.

Мандрівка закінчилася для розвідників успішно, адже вони впродовж тижня готувалися до спуску, попередньо складаючи план дій.

КОМЕНТУВАТИ