Дієві лайфхаки для городян, щоби подолати тривожність
Поганий настрій, порушення сну, надмірна чутливість до шуму або ж періодичне пришвидшення дихання та серцебиття – так проявляються симптоми тривожності.
Мешканці великих міст переживають схожі симптоми майже кожного дня. Дослідження вказують, що вони мають на 21% вищий ризик появи тривожних розладів та на 39% – розладів настрою, ніж мешканці сільської місцевості. Тому якщо ви живете у великому місті, а переїздити до сільської місцевості не збираєтеся – не варто переймайтися ще більше. Найкращий спосіб боротися з тривожністю – підібрати свої дієві лайфхаки.
Перш за все, варто розуміти, що відчувати тривогу час від часу – це нормально. Часто це захисна реакція організму на небезпечні ситуації та порушення зони комфорту. Більш того, в певних випадках незначна тривожність може бути корисною, пояснюють в МОЗ. Наприклад, це відчуття може сприяти тому, що ви більш відповідально поставитесь до важливого завдання.
Проте через постійне відчуття тривожності підвищується рівень гормону стресу кортизолу та артеріальний тиск, що з часом може збільшити ризики появи хвороб серця, розвитку інсульту та хвороб нирок. Крім цього, погіршується і якість життя. Тому дуже важливо вміти протистояти цьому стану та навчитися його контролювати.
Кілька простих дієвих порад, які допоможуть боротись з тривожністю:
- Найбільш потужною зброєю для контролю відчуття тривожності є прості фізичні вправи. Обирайте будь-яку активність, яка вам до душі, наприклад, біг чи велопрогулянки, та зробіть її регулярною частиною вашого життя. Ось інструкція, як займатися спортом, якщо ви дуже багато працюєте і вам здається, що на регулярні тренування не вистачає часу.
- Відмовтесь від кофеїну та лікарських засобів та речовин, які можуть спричинити розвиток симптомів тривожності.
- Вивчайте техніки глибокого дихання, медитації та покращення усвідомленості, а також практики, які дозволяють знизити тонус м‘язів та посилити відчуття спокою.
- Намагайтесь лягати спати і прокидатись в однаковий час. Щоб покращити якість сну, не користуйтеся електронними пристроями, уникайте переїдання, вживання кофеїну та алкоголю перед сном.
- Якщо відчуття тривожності триває більш як 6 місяців – обов‘язково проконсультуйтеся з лікарем. Можливо, вам знадобиться спеціальне лікування та направлення до фахівця в області психічного здоров‘я.
Медики радять бути уважними до свого організму та намагатися швидко реагувати на потеніцйні небезпеки. Адже відчуття тривожності та стресу заважає людині працювати, спілкуватися з іншими та може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.
- За два тижні на кір захворіли понад 200 франківців, 80% – діти
- Новітні розробки: у Франківському медуніверситеті досліджують коноплю
- Рахунки за консультації: що чекає на тих, хто не підпише декларації з сімейним лікарем
- У Коломиї запустили унікальний апарат ангіограф для діагностики важких серцевих захворювань, отриманий за сприяння Андрія Іванчука. ФОТО
- Використати державне крісло: як збудував приватний бізнес на Прикарпатті медичний "клан" Митників. ВІДЕО
- Супрун суд позбавив права керувати МОЗ
- 5 порад, як розпізнати підроблені ліки, – МОЗ
- Робили анестезію та приймали пологи: франківські студенти-медики пройшли стажування у литовській клініці. ФОТО
- У Франківському перинатальному центрі повідомили про доступні медикаменти. ПЕРЕЛІК
- На Прикарпатті мобільні бригади вакцинуватимуть школярів проти кору