середа, 22 травня

До місцевих бюджетів Прикарпаття "Укрнафта" в цьому році вже сплатила 47,5 млн грн

Загалом в Україні у цьому році "Укрнафта" вже сплатила 4,3 млрд грн ренти у державний бюджет та місцеві бюджети різних рівнів.

За липень 2018 року ПАТ "Укрнафта" сплатило до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 671,5 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату, з них 33,6 млн грн надійшло до місцевих бюджетів різних рівнів.

В цілому, за сім місяців цього року рентна плата компанії до бюджетів усіх рівнів склала 4,3 млрд грн, з яких 214,4 млн грн надійшло до місцевих скарбниць, повідомляє прес-служба "Укрнафти".

Рентні виплати за липень збільшились проти аналогічних за червень для всіх областей. У той же час найбільші відрахування традиційно надходять до громад Сумської, Івано-Франківської та Полтавської областей.

5% рентних платежів, які надійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн

Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5%  до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

За останніми оцінками, в 2018 році "Укрнафта" сплатить близько 6,4 млрд грн ренти, а отже, до бюджетів областей, районів та громад надійде близько 320 млн грн доходів від рентних платежів.

Публікується в рамках партнерства з компанією "УКРНАФТА"

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

КОМЕНТУВАТИ