Загальний бюджет проекту Долини становить трохи більше 1 млн євро. і, окрім коштів Європейського Союзу, для його реалізації будуть мобілізовані кошти міського бюджету, а також кошти дольової участі мешканців пілотних багатоквартирних житлових будинків, на яких планується провести роботи з утеплення. Всього впродовж трьох наступних років місто планує в рамках проекту витратити на утеплення багатоквартирних житлових будинків 825 тисяч євро, з яких 80% – безповоротні кошти гранту від Європейської Комісії.
Як наголосив під час підписання Володимир Гаразд, цей грант здобути було непросто. Це є першим і безпрецедентним успіхом для міста в залученні такого обсягу коштів. До цього найбільшим грантом, який вдавалось залучити місту, був також проект ЄС на суму близько 115 тис. євро, в рамках якого у 2011-2012 роках було проведено термомодернізацію будівель музею "Бойківщина", школи естетичного виховання, художньої школи та Станції юних техніків.
Основна мета впроваджуваних впродовж останніх семи років заходів в Долині – знизити споживання традиційних видів енергії та запровадити використання альтернативних джерел.
Як зазначає координатор Проекту, заступник міського голови Володимир Смолій, в рамках реалізації проекту в 2015-2018 роках всього вдасться комплексно утеплити орієнтовно 14-16 будинків в місті. Утеплення буде здійснюватись відповідним сертифікованим матеріалом – мінеральною ватою, товщиною не менше 8 см, що має найкращі серед інших ізолюючих матеріалів показники теплоізоляції та пожежної безпеки.
"Частка співфінансування з боку мешканців нами очікуватиметься в обсязі 20%, що надзвичайно фінансово вигідно для людей. Іншими словами, ми пропонуватимемо долинянам комплексне утеплення їхнього будинку сучасними якісними матеріалами з дотриманням усіх державних норм у сфері енергоефективнсті і пожежної безпеки. При цьому фінансова участь людей в цьому проекті буде в 2-3 рази меншою, ніж тоді, коли людина б вирішила самотужки утепляти стіну своєї квартири дешевим і недопустимим для такого виду робіт пінопластом. Крім того, ми плануємо якісно і системно підійти до процесу відбору будинків, що будуть включені до програми утеплення. Це повинні бути в першу чергу ті, в яких існує найбільша потреба в утепленні. На підставі дослідження тепловтрат стін, яке ми зробимо для всього житлового фонду, завдяки придбаному в рамках проекту тепловізору, знатимемо, які будинки першочергово потребуватимуть утеплення. Далі – зустрічатимемось з громадами таких будинків. Пропонуватимемо їм взяти участь в проекті утеплення через співфінансування. На підставі таких зустрічей до кінця весни 2015 року сформуємо довгострокову програму термомодернізації (утеплення), затвердимо її на сесії міської ради і щорічно протягом 2015-2017 років в рамках проекту утеплятимемо по 3-5 будинків. Очікуємо, що в кожному з утеплених будинків показник зменшення споживання газу для потреб опалення буде не менше 20%. А це дуже важливо. В першу чергу для самих людей у зв’язку із очікуваним суттєвим зростанням тарифів", – наголошує Володимир Смолій.