При попаданні соку борщівника на шкіру він викликає сильні опіки. Якщо контакт з рослиною таки відбувся, лікарі радять не зволікати та звертатися до медзакладів, йдеться в сюжеті "Каналу 402".
"Цю ділянку потрібно накрити чимось захисним – одягом і добратися до місця, де її можна промити водою. В жодному разі не треба вимокати у річці, прикладати подорожники – ніякого самолікування, – радить головний лікар обласного клінічного шкірвендиспансеру Іванна Цідило. – Варто звернутися до дермовенеролога і отримати кваліфіковану допомогу".
З кожним роком захоплені борщівником площі зростають в арифметичній прогресії. Виводити цей бур'ян напрочуд складно, оскільки він стійкий до більшості пестицидів. Найбільш дієвий спосіб – скосити борщівник ще до того, як він зацвіте. Наразі багато таких рослин є на території приміських сіл, осередки є і в самому Івано-Франківську поблизу Бистриць.
Посадовці запевняють, що проблема борщівника вже набула хронічного характеру. Її не вдасться вирішити за рік чи два. Хімічна боротьба з цим бур'яном вимагає додаткового фінансування та спеціально підготованого персоналу. Тому з рослиною доводиться поки що боротися власними силами.