fbpx

Експерт ЄС закликав прикарпатських посадовців "задіяти якомога більше креативності"

Економіка 14:24, 16.09, 2014

Відбулося спільне засідання керівного комітету та робочої групи з розробки проекту Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року, яка розробляється за підтримки експертів Європейського Союзу.

"Ми переходимо на етап більш тісної співпраці, яка повинна бути підкріплена фінансовим ресурсом. А тому перед нами стоїть величезне завдання відійти від тих позицій, які були раніше, коли створювали програми з надією на те, що ми програми напишемо, грошей не буде. Напишемо так, щоб просто написати, – відзначив заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації. – Ви повинні для себе зрозуміти, який ефект отримає наша область від цієї Стратегії, і зрозуміти, що поставлена мета повинна мати можливість практичного застосування".

Експерт проекту Європейського Союзу "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні" Грехем Медоус відзначив, що оскільки ЄС не може допомогти всім охочим, то на прикладі Прикарпаття будуть вчитися інші регіони. За його словами, в ЄС є приблизно 270 регіонів, в яких протягом 25 років ЄС реалізовує регіональну політику.

"Робота, яка проводиться в регіонах Європейського Союзу, є настільки важливою, що одна третя семирічного бюджету Європейського Союзу виділяється саме на підтримку стратегій регіонів, які вони розробили", – сказав Грехем Медоус.

На наступному етапі співпраці з експертами ЄС Медоус закликав розробників Стратегії розвитку Івано-Франківської області "задіяти якомога більше креативності".

"Часто не вистачає грошей на те, що плануєте реалізувати. Але я мушу признатися, жоден регіон не може знайти тих грошей, які він би хотів мати. Я працюю у регіональній політиці вже 25 років, і кожного року ми давали близько 30 млрд євро на розвиток регіонів ЄС, і ніколи не вистачало цих грошей. Отже, недостатність фінансування не має бути причиною того, що ви зупинитеся і не будете продовжувати цю роботу. Не забувайте, що на вашому прикладі будуть вчитися ваші колеги з інших регіонів", – закликав експерт ЄС.

Нагадаємо, Івано-Франківська є однією з п'яти пілотних областей, де українські і міжнародні експерти проекту ЄС допомагають розробити Стратегію за методологією Євросоюзу. Зокрема, стратегія розробляється за організаційного та методологічного супроводу з боку проекту Європейського Союзу "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні".

Стратегія ставить перед собою завдання – перетворити Івано-Франківщину в самобутній та самодостатній край, у якому поєднуються європейські цінності з віковими національними традиціями, відкритий до співпраці культурний, туристичний, курортно-рекреаційний центр України, регіон інноваційної економіки з комфортним та безпечним життєвим середовищем і високим рівнем соціально-духовного життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: