fbpx

Фільм про зниклих безвісти в Україні отримав нагороду на престижному міжнародному кінофестивалі

Суспільство 21:04, 30.08, 2018

Сьогодні, 30 серпня, світ відзначає Міжнародний день зниклих безвісти. Для України ця тема зараз особливо важлива.

В Україні щонайменше 1500 людей досі вважаються зниклими безвісти в результаті війни на Донбасі (дані Міжнародного Комітету Червоного Хреста). Їх немає ні серед мертвих, ні серед живих. Проведення пошуку на окупованій території неможливе ні українськими, ні міжнародними організаціями.

Завдяки перемозі українського фільму "Межа очікування" на престижному Мадридському міжнародному кінофестивалі про проблему зниклих безвісти в Україні дізналися сотні глядачів за кордоном.

Стрічка "Межа очікування" 28 липня 2018 року отримала нагороду в категорії "Найкращий режисер документального фільму іноземною мовою" на 7-му Мадридському міжнародному кінофестивалі.

 

"Ми показали лише маленьку частину того болю, з яким зіштовхнулися тисячі матерів, батьків та дітей внаслідок російської агресії в Україні. Щиро дякую всій команді, яка працювала над фільмом",  так прокоментував свою перемогу режисер Станіслав Цехмістренко.

"Мало що в житті справило на мене настільки сильний ефект, як цей фільм. Дуже сильна робота режисера, якому небайдужа проблема фільму. Після перегляду я був дуже розчулений",  так описав свої враження від стрічки учасник кінофестивалю Джейсон Макмерті, доцент університету Елона, режисер з Голівуду.

У документальній стрічці "Межа очікування" показані дві реальні історії захисників України: перша розповідає про братів, зниклих безвісти на Донбасі в складі батальйону "Айдар", друга  про викраденого напередодні анексії Криму активіста Євромайдану, звільненого у результаті обміну.

Восени 2017-го громадська організація "Інтерньюз-Україна" та міжнародна громадська організація Internews презентували стрічку #МежаОчікування і одними з перших публічно порушили питання про розшук полонених та зниклих безвісти. Майже через рік Верховна Рада України ухвалила Закон "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти". Тепер пошуки тривають, поки не встановлять місце перебування чи поховання людини (раніше було тільки 3 роки), соцдопомогу родина буде отримувати, допоки зниклого будуть шукати та не визнають померлим, а питаннями зниклих безвісти у зв'язку з війною на Донбасі буде займатися спеціально створена Комісія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: