fbpx

Прикарпатські активісти прийшли до єпископа УПЦ Московського патріархату зі зверненням. ФОТО

Суспільство 07:37, 19.11, 2018

Зі зверненням оприлюднити свою позицію з приводу створення єдиної помісної православної церкви в Україні до керуючого єпархією УПЦ Московського патріархату, єпископа Івано-Франківського і Коломийського Серафима сьогодні прийшли представники чотирьох громадських організацій та активісти.

Про візит у мережі повідомив один із підписантів звернення, екс-очільник ПС Василь Абрамів.

“Сьогодні разом з побратимами принесли звернення до Івано-Франківського єпархіального управління УПЦ Московського патріархату від громадських організацій та патріотів Прикарпаття.

Звернення адресоване єпископу Івано-Франківському та Коломийському о. Серафиму. Ми хотіли почути його особисту позицію, яку, думаємо, він висловить публічно в ЗМІ. Сподіваємось на це…

Закликаю громадськість об’єднатися навколо питання створення Єдиної Української помісної церкви! Об’єднавчому Архиєрейському собору – бути!”  поінформував про мету візиту Абрамів.

Прикарпатські активісти прийшли до єпископа УПЦ Московського патріархату зі зверненням. ФОТО 1

Звернення подали громадські організації та активісти Прикарпаття. Як-от обласна та міська організації “Українська народна самооборона”, представники “Державницької ініціативи Яроша” та інші.

Активісти мали намір вручити звернення єпископу особисто. Але на воротях єпархіального управління їх зустрів протоієрей Василь РоманюкСвященик сказав, що передасть звернення. А відповідь дадуть упродовж робочого тижня, розповів Абрамів. “Незадовго перед тим журналісти бачили, як єпископ Серафим приїхав в єпархіальне управління, відпустив водія і зайшов у приміщення”,  пише він.

13 листопада єпископ Серафим взяв участь у засіданні Собору єпископів України, йдеться на сайті єпархії. За результатами засідання Собор прийняв Постанову та Заяву. Заявою Собор єпископів відмовився зустрітися із Президентом Пороршенком в “Українському домі” для переговорів з приводу об’єднання православних церков України.

Що стосується позиції всіх архієреїв з цього приводу, в т. ч. єпископа Серафима, то вона була висловлена у Постанові.

“Собор єпископів Української Православної Церкви вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили. Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії”, – зазначено в ній.

“Собор єпископів просить Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звернутися до Предстоятелів Помісних Православних Церков з приводу кризової ситуації, що склалася в церковному житті України внаслідок незаконного втручання Константинопольського Патріархату”, – йдеться в ухваленому документі.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: