Група другокурсників, що навчаються за спеціальністю "фізична терапія та ерготерапія", взяла участь у висадці дерев пам’яті загиблих воїнів на території Центру реабілітації та психологічної допомоги "Бережниця", що діє на Верховинщині. Поїздка студентів відбулася в рамках співпраці БФ "Творча Криївка" та медуніверситету, інформує прес-служба ІФНМУ.
"У нелегкий для України час, коли наші бійці на Сході ціною власного життя захищають нашу незалежність і отримують поранення, дуже важливо брати участь у подібних заходах. Важливо на власні очі бачити, як працюють проекти, спрямовані на допомогу бійцям, які потребують реабілітації, – говорить викладач Назарій Турчин. – Також важливо, що в рамках цієї акції студенти мали змогу вдосконалювати свої навички не для оцінки. А знайомство з напрямком психоемоційної реабілітації, яка є одним з видів комплексної, – одна з важливих складових роботи майбутніх спеціалістів".
"Ми садили дерева в пам’ять бійців 59 окремої мотопіхотної бригади. Поки готувалися до цього, ділилися між собою розповідями про цих бійців, – розповідає другокурсниця ІФНМУ Марія Марченко. – Розуміємо, що долучилися до важливої справи. Маємо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за наш спокій і мир".
Дівчина каже, що отримала ще більшу мотивацію вчитися саме за спеціальністю "фізична терапія та ерготерапія" і здобувати практичні навички, в тому числі у спосіб безпосередньої зустрічі з волонтерами та бійцями.
"Я на власні очі побачила, наскільки важливо відновити бійців не лише фізично, але й психологічно. Надалі мене цікавить така практика, і незабаром я обо’вязково сюди приїду, а також запрошу в поїздку інших студентів, щоб і вони мали змогу поспілкуватися з бійцями особисто і допомогти в роботі Центру", – говорить Марія.
Також студенти переглянули сучасні фільми про війну, показ яких відбувся під час фестивалю. Кажуть, це особливо зворушливо, адже йдеться про важке сьогодення на Сході. Один з фільмів "10 секунд" про те, що переживають люди в перших десять хвилин після наступу на їхню домівку. "Ніхто з нас не міг стримати сліз. Це не вигадана історія, а знята на місці подій", – поділилася своїми враженнями одна зі студенток.
Організаторка реабілітаційного центру "Бережниця" та організації "Творча Криївка" Віталіна Маслова сподівається, що надалі цей захід стане щорічним, бо попри все було головне – відгук у серцях тих, хто долучається.
Загалом під час фестивалю висадили 36 іменних дерев. Долучилися також місцеві школярі, рідні загиблих, учасники Івано-Франківської Спілки АТО.
Читайте КУРС у Telegram – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!