вівторок, 22 січня

Франківські студенти-медики три дні відпрацювали на стрільбищі. ФОТО

Навчально-польові збори та стрільби бойовими патронами зі студентами медичного коледжу провели на Старолисецькому військовому полігоні. Збори тривали три дні.
Зображення 1 / 5 Використовуйте клавіші для перегляду

Студенти, які навчаються в коледжі, як і школярі, після другого курсу мають стріляти на навчально-польових зборах. Долучили всіх хлопців і навіть охочих дівчат. А також долучили студентів університету першого, четвертого та п’ятого курсів. Організували такий польовий вихід і стрільбу на полігоні вперше, інформує прес-служба ІФНМУ.

Як розповідає старший викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини, полковник запасу Микола Нерода, Нацгвардія організувала показ сучасної бойової техніки, бойової зброї, а також зустріч з військовим капеланом.

Микола Нерода зазначає, що для студентів такий виїзд на полігон потрібен:

"Це насамперед практичні навички в поводженні з бойовою зброєю. Показ техніки і моделювання найбільш наближене до тієї ситуації, яка зараз відбувається в АТО, дає можливість по-справжньому побачити ситуацію".

Студенти побачили бойову машину ВАРТА. Це бронетранспортер, який важить 20 тонн. Також молоді показали водяні та зимові скутери і більшість техніки, яка зараз є на озброєнні Нацгвардії.

В університеті, як і в коледжі, такий виїзд на полігон відбувся вперше, і для студентів це було складно, проте вони впоралися. Як каже Микола Нерода, тепер виїзди на полігон проводитимуть кожен рік.

Безпосередньо зі студентами з кафедри військової підготовки планують провести виїзд на полігон через місяць і ще чекають дозвіл на стрільби.

"Ключова подія для військової кафедри –  це, звісно ж, випуск,  каже Микола Нерода.  Цього року це перший випуск, і це хвилююче. Зі студентів 23 людини навчаються на державному замовленні, і вони зобов'язані вступати в українську військову академію, тобто продовжать навчання вже там і потім розподіляться в силові структури".

КОМЕНТУВАТИ