четвер, 21 березня

Франківський студент-медик переміг на Всеукраїнській олімпіаді з патанатомії

Днями п'ятикурсник Івано-Франківського національного медичного університету Вадим Чесановський привіз перемогу з Всеукраїнської олімпіади з патоморфології, що проходила у Тернополі. Серед півсотні учасників з понад півтора десятка вишів студент посів друге місце.
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду

Олімпіада зібрала студентів з усієї України й мала п'ять етапів: тести, визначення макро- та мікропрепаратів, клініко-патологічні паралелі та конкурс "Ерудит". Чи не найбільш відповідальним для студента виявилось завдання з "паралелями".

"Нам давали історію хвороби і протокол розтину, – розповідає Вадим. – Наше завдання було порівняти та пояснити, чи збігаються діагнози".

Студент з усім впорався, результат – друге місце, інформує прес-служба ІФНМУ.

Вадим зазначає, що участі в олімпіаді передували заняття на кафедрі, де за останні роки створені належні умови і є якісні мікропепарати.

"Мені дуже допомогло те, що міг займатися у кафедральному навчально-практичному центрі, – зазначає Вадим. – А ще важливу роль відіграв особистий приклад мого наукового керівника".

Наставником студента Вадима Чесановського є доцент кафедри патоморфології та судової медицини Микола Багрій. Хлопець захоплюється його відданістю своїй справі.

"Це викладач, який любить і вміє ділитися своїми знаннями, – розповідає студент Чесановський. – Мене це захоплює і викликає повагу. Про свій предмет він розповідає з великим натхненням, і це не може не передаватись".

Вадим також акцентує, що знання з патанатомії є важливими для майбутнього медика.

"Я помітив, що значення патанатомії часто недооцінюють, – каже п'ятикурсник. – Проте за останні два роки я вивчав цю дисципліну глибше і зрозумів, що ця наука допомагає розуміти не лише патологічні процеси, але й додає бачення, що саме відбувається з організмом хворої людини, з тим чи іншим її органом як на клітинному, так і на тканинному рівнях".

Минулого року Вадим також був учасником олімпіади з патоморфології і став одним з найкращих у мікроскопічній діагностиці препаратів. А разом із третьокурсником Роман Бігуном вони розпочали відлік студентських перемог з патоморфології в історії цієї кафедри, адже першими здобули призові місця на всеукраїнському рівні.

Студент Чесановський є активним учасником Студентського наукового товариства, торік і позаторік був переможцем олімпіад з фізіології та гістології, а вже найближчим часом готується взяти участь в олімпіаді з медичної генетики.

КОМЕНТУВАТИ