Найчастіше на місцевості губляться туристи-початківці, кажуть фахівці. Ті, хто знає гори, усвідомлює і їхню небезпеку, йдеться у сюжеті ТРК "Вежа".
Мар’яна і Віталій – професійні гіди. Оганізовоють походи у Карпати понад два роки. Кажуть, людей насамперед приваблюють мальовничі краєвиди високогір'я. Момент підкорення чергової вершини не передати словами, кажуть відпочивальники. Маршрути пропонуються різної складності відповідно до підготовки і бажання клієнтів.
Перед кожним походом гіди проводять інструктаж. Складають перелік речей, які знадобляться під час кемпінгу. Залежно від пори року та погодних умов.
У високогір’ї Карпат погода мінлива. Прогнози потрібно перевіряти за день-два до походу. Нерідко організатори скасовують сходження на вершину в останній момент або кардинально змінюють маршрут. Безпека в горах понад усе.
Залежно від особливості маршруту туристи обирають спорядження. Серед першочергових речей – рюкзак, спальник та відповідне взуття.
Нині промарковано сотні карпатських маршрутів. Туристи можуть самотужки підніматися на вершини, використовуючи паперові путівники чи електронні карти, а також різноманітні мобільні додатки. В управлінні ДСНС рекомендують до та після походу контактувати з рятувальниками.
Цими вихідними туристів у горах застала негода – у Карпатах випав сніг. Рятувально-пошукова служба ДСНС евакуювала відпочивальників, які опинилися у сніговій пастці. В Карпатах розташовано 7 рятувальних пунктів. Чергові бригади працюють цілодобово.