середа, 27 березня

"Гора мучеників": полонину Горган над Микуличином оголосили місцем паломництва. ФОТО

Особливе місце вшанування українських мучеників і свідків віри ХХ ст. заснували біля села Микуличин на Івано-Франківщині. Його назва – "Гора мучеників", і воно розміщене на вершині гори, на полонині Горган. Днями Коломийська єпархія УГКЦ оголосила декрет, за яким "Гору мучеників" проголошено місцем паломництва.
Зображення 1 / 6 Використовуйте клавіші для перегляду

Кілька десятків вірян спільно з єпископом Коломийським, владикою Василієм Івасюком та духовенством піднялися на "Гору мучеників", що знаходиться над Микуличином.

Назва цього місця пов’язана із особливою однойменною іконою, яка встановлена в каплиці на верхівці полонини Горган, – відповідно до видіння, яке побачили фатімські пастушки і яке 80 років тому оголосив Папа Іван Павло ІІ. 

Під час сходження віряни спільно з владикою молились Хресну дорогу. Дощ і сильний вітер не завадив бажанню з молитвою на вустах дійти до вершини. Вже на самій горі відслужили молебень до Христа Чоловіколюбця. Разом із парафіянами навколишнх сіл молилися також семінаристи Івано-Франківської семінарії та сестри-монахині.

Опісля було зачитано декрет, за яким "Гору мучеників" проголошено місцем паломництва. Наостанок владика Василій звернув увагу на те, що гора є прикладом збереження історичної пам’яті українського народу про жертв за віру Христову. 

"Ці мученики стали зернами, вкинутими в землю, і дали великий плід у відродженні України і Церкви", – сказав владика.

По завершенню молебня у гуцульській каплиці, що розташована поблизу вершини, скульптори Роман Захарчук та Василь Коцовий представили присутнім макет майбутньої розбудови, повідомляє прес-служба Коломийської єпархії УГКЦ.

Довідково: Хрест на "Горі мучеників", що стала місцем теперішнього паломництва, встановили 12 червня 2017 року.  Ідею створення місця прославлення людей, які залишилися вірні Богу, незважаючи на переслідування і репресії, висловив засновник Чернечої родини Воплоченого Слова отець Карлос Міґель Буела, який родом з Аргентини. Розвитком "Гори мучеників" займаються сестри Воплоченого Слова із Бурштина та Івано-Франківська за допомогою доброчинців.

Підніматися пішки до місця із присілку Тісний в Микуличині доведеться приблизно 30-40 хвилин. Місцеві ґазди можуть довезти туди й позашляховиками, але більшість паломників – кому дозволяє здоров’я – обирає піший варіант. Іти доводиться лісом, поступово піднімаючись на полонину – спершу попри потік, а відтак крокуючи крутим кам’янистим схилом до каплиці, повз екоферму, де можна скуштувати щонайменше п’ять видів гуцульського і швейцарського сиру місцевого виробництва. 

Читайте: На полонині Горган почався сезон. ФОТОФАКТ

"Гора мучеників" розташована одразу за дерев’яною каплицею. Хрест – її найвищий елемент, але не єдиний. Під ним розміщена ще одна каплиця з особливою іконою, однойменною із паломницьким місцем. 

В планах – спорудити тут монумент стражденців за віру. 

"Гора мучеників" – місце, котре тільки-но "народилося" у Карпатах. Його ідея, як кажуть Сестри Воплоченого Слова, полягає у прославленні Бога через прославлення мучеників ХХ століття. Водночас це приклад збереження історичної пам’яті українського народу, пам’яті тисяч жертв тоталітаризму, котрі не зламалися, хоча багато із них загинули.

КОМЕНТУВАТИ