середа, 22 травня

"Гуцулки біля церкви" Івана Труша з'явились на конверті. ФОТО

В івано-франківському музеї мистецтв Прикарпаття відбулося спеціальне погашення художніх конвертів до 150-річчя від дня народження українського художника-імпресіоніста Івана Труша.
На новому конверті міститься зображення його картини "Гуцулки біля церкви".
.

Про це повідомив головний зберігач художніх фондів Музею мистецтв Прикарпаття Віктор Доскалюк, пише Укрінформ.

"17 січня з нагоди 150-ліття від Дня народження видатного митця, випускника Краківської академії мистецтв Івана Труша в експозиційній залі Музею мистецтв Прикарпаття відбулось погашення маркованих художніх конвертів спеціальним штемпелем "Іван Труш. 1869 – 1941. Івано-Франківськ, 7618, 17.01.2019". … спецпогашення маркованого конверта із репродукцією відомого твору І. Труша "Гуцулки біля церкви", – повідомив Доскалюк.

За його інформацією, після урочистого погашення конвертів усі охочі могли їх придбати та оглянути твори митця. З нагоди ювілею Труша Музей мистецтв Прикарпаття представив три твори митця зі своїх фондів: "Пейзаж з кипарисами", "Пейзаж з каменем" і "Портрет Й. Абрисовського".

 

Іван Труш – український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині. Художника називали поетом кольору та Сонця.

Із 1898 жив у Львові, де включився в українське мистецьке і громадське життя. Товаришував з Іваном Франком і співпрацював із Науковим товариством ім. Шевченка (НТШ), а також виступав як критик і публіцист на сторінках видань "Будучність", "Літературно-науковий вісник", "Молода Україна", "Артистичний вісник" та "Діло".

У доробку Труша – портрети таких діячів, як кардинал Сильвестр Сембратович, Іван Франко, Василь Стефаник, Леся Українка, Михайло Драгоманов, Микола Лисенко та інших.

КОМЕНТУВАТИ