В рамках угоди в ІФНТУНГ розпочались навчання з професійної підготовки нових спеціалістів, які матимуть повноваження здійснювати енергетичну сертифікацію будівель. Для учасників була представлена низка вимог: вища освіта, мінімум три роки досвіду у секторі будівництва, проектування, нагляду за будівництвом, обслуговування будівель, виконання енергетичних оцінок або інша професійна чи наукова діяльність у напрямку енергетичних систем у будівлях, базові знання та розуміння енергетичних розрахунків, знання будівельних норм і стандартів та ін.
Навчання будуть проходити за двома напрямами: сертифікація енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем будівель.
По закінченню навчання учасники отримають сертифікат, інформує прес-служба ІФНТУНГ.
Зазначимо, що на сьогодні вирішення питань енергозбереження та енергоефективності є одним з першочергових в країні. Забезпечення енергетичної ефективності будівель має ряд значних переваг. По-перше, для населення – це зменшення комунальних платежів, по-друге, це не менші переваги для країни – економія ресурсів, підвищення якості енергетичних послуг та конкурентоспроможності, а для екології – це обмеження викидів парникових газів в атмосферу.
Професійна робота та якісна підготовка енергоаудиторів дозволять ефективно здійснювати сертифікацію будівель та надавати правильні рекомендації щодо підвищення їхнього рівня енергоефективності, що в перспективі допоможе вирішити існуючі проблеми.
Довідково. 23 липня 2018 року набув чинності Закон України "Про енергетичну ефективність будівель". Згідно із законом обов’язковою для будівництва нових будівель, ремонту, реконструкції будівель є наявність паспорта енергетичної ефективності будівлі. Для існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення показників енергетичних характеристик, оцінки відповідності зазначених показників установленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель, розроблення рекомендацій щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про енергетичну ефективність будівель" енергоаудитори, які мають намір здійснювати діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем, повинні пройти професійну атестацію у комісіях, створеними закладами вищої освіти або саморегулівними організаціями.