fbpx

"Івано-Франківськгаз" безкоштовно встановить 1,5 тисячі лічильників

Суспільство 12:50, 05.06, 2015

На забезпечення безкоштовними лічильниками помешкань прикарпатців з газовою плитою та газовим водонагрівачем у 2015 році НКРЕКП виділила ПАТ "Івано-Франківськгаз" 3,1 млн грн. Цієї суми вистачить, щоб встановити лише 1,5 тисячі приладів обліку. У той час як до кінця року необхідно встановити 2 тисячі лічильників, а на це потрібно 3,9 млн грн.

Наразі ПАТ "Івано-Франківськгаз" обслуговує майже 398 тисяч фізичних осіб, з них понад 7% не мають лічильників газу, а це майже 27 тис. прикарпатців. Прилади обліку газу потрібно встановити 2 тис. споживачам, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі, тобто користуються двома газовими приладами (колонкою і плитою) та 25 тис. – тільки плиткою.

"Вже четвертий рік поспіль підприємство реалізовує інвестиційну програму з безкоштовного встановлення лічильників. Якщо у 2012-2013 рр. товариство монтувало 4-5 тис. приладів обліку, то минулого року – тільки 3,5 тис. Цьогоріч НКРЕКП при формуванні тарифу на послуги з транспортування і постачання газу, які є єдиним джерелом фінансування інвестпрограми, не врахувала інфляційні процеси, більше того, зменшила витрати на інвестиції на 8%. Тому протягом чотирьох місяців ми встановили тільки 355 лічильників. До кінця року плануємо змонтувати ще 1145 приладів обліку", – розповідає перший заступник голови правління ПАТ "Івано-Франківськгаз" Віталій Шульга.

Натомість кількість охочих встановити лічильник, у зв’язку із підвищенням ціни на природний газ з 1 квітня, різко збільшилася. Наразі підприємство монтує прилади обліку відповідно до сформованих графіків і лише споживачам, які мають газову плиту та водонагрівач.

Нагадаємо, відповідно до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" вже з 1 січня 2016 року заборонено подавати блакитне паливо споживачам, які користуються плиткою та колонкою без лічильника, а з 1 січня 2018 року ПАТ "Івано-Франківськгаз" буде змушене припинити газопостачання всім споживачам, в яких відсутній засіб обліку.

Враховуючи рівень фінансування цієї програми, для забезпечення всіх споживачів Прикарпаття засобами обліку знадобиться не менше 12 років. Однак, відповідно до вищезгаданого Закону України, передбачено також інші джерела фінансування, зокрема із сільських, районних, обласних чи державних бюджетів або власним коштом споживачів.

Якщо споживач бажає пришвидшити процес встановлення лічильника і готовий зробити це за власні кошти, він може звернутися до компаній, які мають ліцензію та дозвіл на такий вид робіт. Проконсультуватися щодо технічних характеристик приладу обліку можна у фахівців ПАТ "Івано-Франківськаз".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: