Про це повідомила голова НКРЕКП у Facebook, пише ЕП
"В першій декаді березня ми розпочинаємо широкомасштабну перевірку виконання рішення НКРЕКП щодо заборони Операторів ГРМ здійснювати донарахування обсягів природного газу за приведення до стандартних умов. Перевірка триватиме п’ять днів, в ході якої ми проведемо детальний аналіз фактичного споживання газу населенням та виставлені рахунки", – написала Оксана Кривенко.
У разі виявлених порушень будуть прийняті відповідні санкції, результати перевірки будуть публічно оприлюднені та обговорені, повідомила голова НКРЕКП.
За її словами, порушення у частині донарахування у платіжки споживачів здійснили 20 операторів газорозподільних мереж, що здійснюють свою діяльність у 15 областях України.
Це Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська та Чернівецька області.
У жовтні 2018 року в середньому обсяги донарахувань склали 1 – 1,5 % від обсягу споживання, а вже в грудні-січні склали близько 5-10%. Зважаючи на це, в листопаді 2018 року НКРЕКП прийняла 42 рішення про заборону донарахування додаткових обсягів.
"Все, що зараз відбувається, – це беззаконня з боку різних постачальних організацій. Я прошу: наведіть порядок і захистіть людей. Це чітка вимога", – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 5 березня на селекторній нараді з питань тарифоутворення на місцях.
Нагадуємо: НАК "Нафтогаз України" закликав побутових споживачів природного газу без лічильників, які масово отримують платежі, нараховані на підставі завищених норм споживання, направляти відповідні скарги на урядову гарячу лінію.
У грудні споживачі газу без лічильників отримали рахунки за газ із донарахуваннями.
У Регіональній газовій компанії, що керує газовим бізнесом Дмитра Фірташа, заявили, що сума перерахунку за минулі періоди наведена інформативно і не підлягає сплаті. РГК звернулася до уряду з проханням розробити механізм компенсації урядом вказаної в рахунках заборгованості.
Сума розрахована за час дії норм, які були визнані незаконними рішенням суду, на яке посилається РГК.
12 грудня Кабінет Міністрів схвалив рішення перевірити всі облгази в країні. Причиною перевірок в уряді називають "нарахування облгазами додаткових платежів" за спожитий населенням газ.
"Їх треба вжарить по перше число, бо монополісти вже сіли на голову і звісили ноги", – сказав раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Кабінет міністрів в кінці січня 2019 року повернув знижені норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників, зокрема, встановивши норму в розмірі 3,29 куб. м.
Гройсман пообіцяв, що в разі оскарження облгазами / газзбутами у судах затверджених 30 січня норм споживання уряд у відповідь буде цілеспрямовано їх знижувати на 0,01 куб. м.
27 лютого Кабінет міністрів України знизив норму споживання газу для споживачів без лічильників до 3,28 куб. м з 3,29 куб. м на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням. Це рішення уряд ухвалив у відповідь на оскарження облгазами/газзбутами у судах прийняті 30 січня норми споживання.