fbpx

Із Довгого Войнилова на Калущині таки забрали блокпост

Суспільство 10:39, 04.04, 2015

Встановлений наприкінці лютого блокпост у Довгому Войнилові вже забрали.

Про це "Вікнам" повідомили місцеві мешканці. Останнім часом на ньому вже не було "десанту" чергових і працювали там здебільшого працівники ДАІ, які і стежили за правопорядком на дорозі. Вже понад тиждень, як блокпост забрали взагалі.

Загалом, кажуть місцеві мешканці, забрали блокпост так само несподівано, як і встановили. Чи пов’язано це зі зверненням людей, яке вони адресували на ім’я голови Калуської РДА, очільника Калуського міськвідділу міліції та військового комісара Калусько-Рожнятівського комісаріату, мешканці села не знають.

Нагадаємо, що наприкінці лютого до Довгого Войнилова завезли пісок, розфасований у кількадесят мішків, та бетонні брили. Працівники ДАІ разом із, ймовірно, "дорожниками" та представниками громадських формувань, встановили у селі блокпост. Мішки з піском розвантажили на узбіччі поблизу церкви у центрі села, а бетонні брили встановили на головній дорозі. Відтак, працівники ДАІ почали зупиняти кожну машину, яка проїжджала через блокпост і перевіряти документи.

Людей у селі це спантеличило. Адже про вказівку встановлення блокпоста не знали ані селяни, ані сільська рада. Відтак, уже за кілька днів на сесії сільської ради депутати одноголосно прийняли звернення, у якому виклали обурення громади з цього приводу.

У зверненні, зокрема, було вказано, що місце розташування блокпоста вкрай незручне для мешканців села. Адже пісок згрузили біля церкви. Бетонні брили – біля кладовища. “Чергові” із блокпоста постійно перевіряють місцевих водіїв. Тож люди просили перенести блокпост за межі села  вище по трасі “Калуш – Жидачів”, ближче до лісу, де і проходить безпосередній кордон між Прикарпаттям і Львівщиною.

Як повідомила у коментарі “Вікнам” голова Калуської РДА Наталія Бабій, звернення громади дещо здивувало адміністрацію, адже правоохоронці на блокпосту могли принести супільну користь мешканцям села й оперативно відреагувати на будь-яке правопорушення.

Утім, відреагувати на прохання Довговойнилівської громади районна влада фактично не встигла. Блокпост забрали із села швидше.

"Питання блокпостів проходить по лінії МВС, тому ані на їхнє встановлення, ані перенесення районна адміністрація не впливає. Звернення громади дійсно було, але, думаю, блокпост із села забрали не через це",  припускає Наталія Бабій.

Найімовірніше, блокпост із села забрали через його неефективність.

Начальник УДАІ УМВС в області Валерій Некипілий повідомив, що на Прикарпатті загалом вдвічі скоротили кількість блокпостів. Замість 13, які були встановлені у лютому, тепер за правопорядком на дорогах стежать на шести блокпостах.

"Спочатку було організовано 13 блокпостів. А через місяць їхньої роботи ми проаналізували результати їхньої діяльності і вирішили скоротити кількість до шести",  повідомив начальник УДАІ УМВС в області.

Блокпости залишили лише на дорогах державного значення. На кожному з них щодня чергують правоохоронці і представники громади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: