"Загрозливість ситуації, в першу чергу, полягає у відсутності на даний момент бюджетного фінансування для оплати цієї заборгованості. Таким чином, одномоментно можуть бути заблоковані рахунки департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА, що призведе до колапсу у такий непростий час", – зазначив Андрій Романчук в коментарі КУРСу.
Як повідомляв КУРС, вчора Господарський суд Івано-Франківської області почав розгляд заяви департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА. Наразі слухання щодо відстрочки суддя Ганна Цюх перенесла на 20 січня 2015 року, мотивуючи тим, що хоче почути думку третьої сторони у справі – ГУ Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області.
Заборгованість у 294,3 млн грн виникла за договорами про надання послуг із утилізації небезпечних відходів (гексахлорбензолу), які Департамент і компанія "С.І. Груп Консорт Лтд" уклали у серпні-грудні 2013 року. За цими договорами, ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" начебто вивезло відходів на суму 419,59 млн гривень. Сума 294,3 млн грн – заборгованість Департаменту, стягнення якої компанія домоглася в суді.
"Ми звернулись до суду із заявою про відстрочку виконання існуючого рішення суду про стягнення суми в понад 294 млн грн. Це звичайна практика, коли суд дає можливість, при наявності відповідних підстав та аргументів, відстрочити виконання рішення", – зазначив керуючий партнер юридичної компанії "Moris Group", яка за зверненням ОДА представляє Департамент в суді.
"Окрім цього, за зверненням ОДА, нами вивчається вся справа в комплексі та здійснюється її правовий аналіз. Складність полягає в тому, що наша компанія була залучена на стадії, коли в силу вже вступило рішення про стягнення 294 млн грн. Окрім цього, дане рішення було залишено в силі судами всіх інстанцій. Хочу відразу наголосити, що в цій ситуації до суду не може бути жодних претензій, адже всі документи, як то акти виконаних робіт, наприклад, були підписані Департаментом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури. Крім цього, в судовому процесі даний департамент визнав даний борг", – пояснює Андрій Романчук.
"Після повного та всестороннього вивчення обставин та доказової бази по справі ми надамо відповідні рекомендації та можливі шляхи вирішення даної проблеми", – додав юрист.
Тим часом в СБУ і Генпрокуратурі припускають, що під виглядом вивезення з полігону в Калуському районі Івано-Франківської області для утилізації за кордоном небезпечних відходів гексахлорбензолу колишні високопосадовці реалізували масштабну аферу з привласнення бюджетних грошей. В СБУ заявили про відкриття кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.