Відповідне звернення до Кабміну та Міністерства фінансів, ініційоване депутатами фракції "ВОЛЯ", прийняла Косівська райрада та вчорашньому засіданні.
Депутати висловили занепокоєння у зв’язку із черговими законодавчими нововведеннями, що ставлять під загрозу існування малого та середнього бізнесу в Україні. Зокрема, 13 червня 2017 року Міністерство фінансів України прийняло Наказ № 567, яким затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
"З перших днів реалізації Наказу № 567 була заблокована реєстрація податкових накладних багатьох підприємств – сумлінних платників податків. Як зазначають представники бізнесу, під відповідні критерії для блокування за дивних обставин підпали не олігархічні фінансово-промислові групи, а дрібні підприємства, що і так знаходяться на межі виживання", – зазначив депутат Петро Іванишин.
За його словами, з цього приводу проводилися численні акції протесту як в Києві під Кабінетом Міністрів України, так і в регіонах, де наголошувалося, що Наказ № 567 містить у собі чимало ризиків для корупційних зловживань:
– елементи ручного управління реєстрацією податкових накладних (коригувань) позбавляють цю систему повної неупередженості з боку контролюючих органів;
– наказом передбачений не вичерпний, а фактично лише орієнтовний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
– створюються передумови для безпідставного розширення контролюючим органом вимог до документів, які подаватимуться платником податків для розблокування реєстрації податкової накладної.
"Значна кількість підприємств опинилася під серйозною загрозою втрати конфіденційної інформації щодо власної господарської діяльності та втрати позитивної ділової репутації і партнерських стосунків. У цілому механізм зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригувань до них не виправдовує поставлену перед ним мету – уникнення махінацій з незаконним відшкодуванням ПДВ. Це призводить до зростання рівня недовіри бізнесу до інститутів влади", – йдеться у зверненні.
Тому депутати просять скасувати цей Наказ, відновити систему реєстрації всіх зупинених податкових накладних (коригувань) без застосування штрафних санкцій та забезпечити удосконалення автоматичного обліку ПДВ для оперативного контролю за фіктивним формуванням податкового зобов’язання і кредиту.
На правах реклами