fbpx

Лебедів на Калущині годують люди і пильнують рятувальники. ФОТО

Суспільство 11:16, 01.03, 2018

Місцеві мешканці та рятувальники взяли під опіку лебедів, які наразі зимують на Лімниці у Вістовій Калуського району.

Нагадаємо, подбати про лебедів просили в соцмережі. Припускали, що Лімниця може замерзнути повністю і птахи загинуть від холоду та голоду.

Попри те, що лебеді "туляться" у холодній воді, яку все більше сковує крига, ризику, що птахи загинуть від холоду, майже немає. Лебеді-шипуни у теплі краї не відлітають, а зимують на окремих ділянках річок, де не замерзає вода. Більш небезпечним у цій ситуації для них є голод. Проте небайдужі калушани та мешканці району вже щедро всіяли береги річки поживою, інформують Вікна.

Рятувальники на такі заклики увагу звернули, виїхали на місце, щоб визначити, чим можуть допомогти птахам. З'ясувалося, що корму наразі більше ніж достатньо. Щодо криги вирішили проконсультуватися.

Як повідомив начальник Калуського міськрайонного відділу ДСНС Василь Микитин, рятувальники сконтактували зокрема із фахівцем Галицького національного природного парку, щоб дізнатися, як можна допомогти птахам:

"Ми поспілкувалися у телефонному режимі. Цей фахівець порекомендував наразі не тривожити лебедів. Такий спосіб зимівлі для цього виду характерний. І якщо Лімниця замерзне дужче, то птахи просто перелетять на іншу водойму".

Підгодовувати птахів можуть всі охочі. Проте надлишок хліба для пернатих може бути шкідливим. На берег річки краще приносити зерно і терті овочі.

Відомо, що ці птахи легко переносять морози і погану погоду, тривалий час вони можуть не рухатися або ж переміщатися зовсім повільно, щоб не витрачати енергію. У сильний холод взимку птах сидить на крижаному березі, лапки підібгані під тулубом. Орнітологи і зоологи в один голос відзначають, що годувати птахів, які живуть на волі, в природному середовищі існування потрібно тільки при низьких температурах від -15 до -30 градусів і при різних фізичних ушкодженнях і захворюваннях. Хвилювання за життя лебедя актуальні у тих випадках, коли помітили, що його голова знаходиться під крилом, в області голови з’явилися бурульки, іній або помітні ознаки хвороби. В таких випадках птицю краще перенести в тепле приміщення або відвезти до фахівців, які зможуть допомогти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: