fbpx

Лише три прикарпатські нардепи підтримали антиолігархічний закон про акціонерні товариства

Політика 15:53, 13.01, 2015

Верховна Рада понизила кворум для ухвалення рішень в акціонерних товариствах до 50% +1 акція. За законопроект, який вважають однією з ключових антиолігархічних законодавчих ініціатив, проголосували тільки три прикарпатських нардепи.

Народні депутати підтримали в цілому законопроект № 1310, "Про внесення змін до статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо кворуму загальних зборів акціонерних товариств з мажоритарними корпоративними правами держави)". За відповідне рішення проголосували 230 нардепів.

Цей законопроект визначає кворум загальних зборів акціонерного товариства, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50% і більше простих акцій товариства, за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більше ніж 50% голосуючих акцій.

Згідно з поправкою, яка була внесена з голосу під час обговорення даного закону у сесійній залі, для недержавних підприємств ця норма вступить в силу з 1 січня 2016 р., а для державних – з моменту опублікування закону.

Згідно з чинною редакцією закону, кворум на зборах акціонерів в акціонерних товариствах складає 60% + 1 акція.

"Прийняття проекту закону дозволить залучити до державного бюджету України мільярди гривень додаткових надходжень завдяки можливості невідворотного проведення загальних зборів акціонерних товариств, в яких держава володіє понад 50% голосуючих акцій, але менш як 60%, та ухвалення рішень щодо розподілу чистого прибутку таких товариств і виплати дивідендів", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Як зазначив народний депутат від Блоку Петра Порошенка, відомий журналіст Сергій Лещенко, "парламент вирішив поставити крапку в іграх Ігоря Коломойського навколо "Укрнафти". 

"Колись це мало відбутися,  написав Сергій Лещенко у Фейсбук.  Ну, а "Народний фронт" вирішив більше не приховувати впливу на них губернатора Дніпропетровської області. Отже, Рада проголосувала ("Народний фронт" дав лише 13 голосів) за те, щоб на зборах акціонерів кворум тепер був 50 відсотків плюс 1 акція. Замість 60 відсотків плюс 1 акція. В результаті суперечки домовилися, що для підприємств з державною власністю закон набуває чинності прямо зараз, без державної частки  з 1 січня 2016 року… У підсумку  лише 230 голосів, але нарешті перемога державних інтересів над олігархічними! Те, що багато років не вдавалося ухвалити, тепер сталося".

"Важливе антикорупційне рішення. Дали право збирати збори акціонерів в акціонерних товариствах при наявності 50%+1 голосів. Це дасть державі можливість отримувати дивіденди від компаній, де олігархи захопили менеджмент і блокують такі зібрання",  зазначив нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв.

"Щойно проголосували історичний антиолігархічний законопроект… Це величезна перемога! Олігархи охороняли цю норму 23 роки! Вони в акціонерних товариствах, де держава володіє більше як 50% акцій, скупили 40%+1 акція, корупційно "домовились" про обрання свого керівництва і фактично грабували державну власність. При тому, що при старій нормі по кворуму в 60%+1 акція, неможливо було ні змінити керівництво, ні ухвалити рішення по виплаті дивідендів державі, так як акціонер, який володіє 40%+1 акція, на такі збори (де в порядку денному були такі питання) не приходив і кворуму не було. Сьогодні сума дивідендів, яка могла б бути виплачена державі такими акціонерними товариствами, більша 2 млрд грн, але олігархи, які фактично керують, не хочуть їх виплачувати! Уважно проаналізуйте, хто з депутатів сьогодні не голосував за цей закон. Це ті депутати, які служать не Українському народу, а олігархам. Ганьба багатьом депутатам з НФ і деяким з БПП, які не підтримали цей історичний закон!"  написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат з Прикарпаття Юрій Дерев'янко

З прикарпатських нардепів лише три підтримали антиолігархічний закон: член партії "ВОЛЯ", позафракційний Юрій Дерев'янко, Михайло Довбенко (БПП) і Дмитро Шлемко ("Батьківщина").

Юрій Соловей (БПП) і Олександр Шевченко (БПП) були відсутні. 

Ігор Насалик (БПП), Анатолій Дирів (НФ), Юрій Тимошенко (НФ), Володимир Шкварилюк (НФ)  не голосували. 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: