ArtsLooker дізнався у митця, як йому вдається створювати ці дивовижні образи святих та що означають дерева на його іконах.
"Мій спосіб відтворення сакрального – це декор, з якого прорізаються лики, – розповідає художник. – Часто думаю про те, що кожна людина впродовж життя завжди повертається до Бога, навіть незважаючи на те, що є люди, які не вірять у саму присутність Його. Сакральне мовлення як листування до Бога є згадкою про нього. Варто завжди залишати в серці місце для любові, віри і надії. Зараз багато митців створюють сучасні інформативні твори мистецтва, які відтворюють сьогодення, війни, насильства, спотворення, і рідко залишають моменти відтворення душі. Бо гадають, що це не актуально. Але поранений звір завжди біжить туди, де може віднайти надію на життя…"
Михайло Тимчук вважає свої роботи зі сакральними образами, стилізованими під декоративне мистецтво, листами до Бога. Дерева, пояснює він присутність цього зображення майже на кожній роботі, – то є життя, зародження, весь світ. Тому створює крону дерева у вигляді кола – як символ світу і життя.
"Улюблене листування – то Благовіщення як зародження нового життя, материнства і надії. Коли мене питають, чи це ікона, то я кажу, що то є згадка про Господа. Я не хочу, щоб люди створювали культ поклоніння із моїх сакральних робіт", – каже він.