fbpx

Майстриня з Коломийщини оздоблює рушники за сюжетами пісень. ВІДЕО

Культура 20:08, 18.11, 2017

Пані Марія з села Рунгури більш як тридцять років займається ткацтвом та вражає ідеями для оздоблення української вишивки.

В селі Рунгури, неподалік від Коломиї в Івано-Франківській області, живе жінка з "золотими руками". Майже 30 років чи не щодня Марія Стефак сідає за свій ткацький верстат і створює одяг неземної краси. Крім ткання сорочок та рушників, жінка ще й оздоблює їх традиційною вишивкою та вже й сама встигла придумати кілька цікавих орнаментів.

"З 1989 року я почала займатися ткацтвом, аби ткати на верстаті, треба дуже добре вишивати, а вишивкою я займаюся змалечку", – розповідає жінка, яка нині є заслуженим майстром народної творчості України.

Пані Марія півжиття займається виготовленням одягу в українському стилі. Сорочки, запаски, сукні, спідниці – скільки всього зіткала за життя – не може навіть приблизно порахувати. Усі орнаменти жінка вигадує сама і навіть створила власний візерунок. А її рушники взагалі неповторні, адже за допомогою візерунків жінка зображує цілі пісні. Так, на одному пані Марія зобразила колядку.

"Темненька нічка тьмою світ закрила, на небеснім полі зорі запалила. Лиш одна зірочка понад все сіяє і над Віфлеємом промені зливає", – описує жінка ідею власного рушника.

Зараз пані Марія тче здебільшого для родичів та друзів. Втім, все одно щодня декілька годин присвячує улюбленій справі.

Деталі дивіться в сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: