Mental Floss повідомляє, що вони, виявляється, створені не просто для розваги, а несуть у собі й освітню користь, пише AIN.UA.
У ранніх версіях ОС Windows ці ігри з’явилися для того, щоб швидко привчити користувачів до нових функцій системи. Ігри відображали нові можливості операційок і допомагали освоїти необхідні для користувачів навички.
Пасьянс «Косинка», який був першою з вищезазначених ігор, побачив світ в 1990 році, разом з Windows 3.0. Його завданням було навчання користувачів користуватися комп’ютерною мишею і переміщати іконки. Раніше для цих цілей використовувався командний рядок. «Косинка» ненав’язливо переучувала користувачів і показувала переваги миші.
«Сапер» вийшов з Windows 3.1 у 1992 році. Його створили для кращого і швидшого освоєння роботи з правою і лівою кнопками миші. У той же час з’явилися «Чирви», головною метою яких було показати можливості нової технології мережевого підключення NetDDE від Microsoft.
Пасьянс «Вільна комірка» не був таким популярним, як інші ігри, але функція у нього була дуже важлива. Вийшов він також на Windows 3.1 і не запускався у разі некоректної установки Win32s. В ОС якраз додали систему інтерфейсу Win32s, що дозволяла 16-бітній Windows 3.1 обробляти типи даних розміром 32 біта. Гра, в даному випадку, не просто показувала можливості Win32s, але й виступала індикатором його правильної установки.
Коли з часом Microsoft вирішила відмовитися від цих ігор, їх відсутність викликала обурення у тестувальників. У Windows 8 не було «Сапера» і «Косинки», але в «десятці» Microsoft повернув одну з них. Таким чином, «Косинка» в Windows 10 йде як стандартна гра, а інші три можна при бажанні докупити в Windows Store.