Ухвалення радою відповідного пакету документів дозволить зручно контролювати міську владу через громадські слухання, збори громадян за місцем проживання та місцеві ініціативи, повідомив КУРСу активіст об'єднання Тарас Случик.
Міському голові та головам депутатських фракцій у міській раді передано проект змін до Статуту територіальної громади міста, а також ряд конкретних положень. Серед доповнень до Статуту міста: Положення про місцеві ініціативи, про громадські слухання, про збори громадян за місцем проживання та Порядок сприяння проведенню громадської експертизи виконавчих органів.
"Надіюсь, що депутатський корпус підтримає ініціативу і зробить франківчанам подарунок – місто після ухвалення змін до Статуту територіальної громади стане найдемократичнішим в Україні. Подібні зміни до Статуту міста вже на минулих сесіях ухвалили в Тернополі та Ужгороді. Положення та проект рішення змін до Статуту міста підготували на основі кращих практик в Україні, і жодне інше місто в державі ще не має таких зручних та дружніх до громадян механізмів впливу на місцеву владу", – говорить Случик.
Реалізація "Реформи місцевої демократії" дасть жителям міста практичні та зручні інструменти для управління містом. Проекти положень передбачають суттєве зменшення кількості мешканців міста для застосування будь-якого з трьох механізмів безпосереднього впливу на діяльність місцевої влади. Зокрема, депутатам пропонується, щоб громадські слухання ініціювались при наявності не менше 50 підписів франківчан (зараз це близько десяти тисяч), а місцева ініціатива, оформлена в проект рішення, виносилась на найближчу сесію міської ради всього лише за наявності 100 підписів членів територіальної громади з правом голосу (зараз це майже двадцять тисяч).
Також процедури в проектах положень передбачають механізм врахування рішень громадських слухань та зборів громадян за місцем проживання органами місцевого самоврядування. Вперше в Україні реалізація реформи передбачає можливість проведення громадських експертиз виконавчих органів міської ради, що у свою чергу підвищить контроль, прозорість діяльності та ефективність МВК.