Виставка присвячена Дню Незалежності України і відбувається за сприяння Обласної організації НСЖУ.
Автор хотів показати, що села в Україні не вимирають, поки в них живуть люди. На багатьох фотографіях зображені представники молодого покоління та їхні буденні клопоти.
"В житті кожного настає такий час, коли задумуєшся, звідки ти, де твоя пуповина з’явилася, де ти зробив перші кроки, де пройшли дитячі роки, юнацтво, де виховувався вулицею та колєгами. І в мене виникла така думка – підготувати фотовиставку з життя свого містечка Букачівці. Хочу показати життя сьогоднішнє, буденщину, показати те, що село не вимирає", – розповів Михайло Йосипович.
На своїй малій батьківщині Михайло Мазур буває щотижня. Він переконаний, що справжнім патріотом може бути лише той, хто пам’ятає своє коріння.
"Якщо ми не будемо знати історію свого села, не буде в нас історії держави, не буде в нас таких патріотів, які дбатимуть про Україну, якщо вони не дбатимуть про батьківську хату, про своє село, про свою вулицю, про те, звідкіля вони вийшли", – розмірковує журналіст.
Окрім цього, Михайло Мазур презентував книгу "Букачівці. Опільське містечко на берегах Свіржа", яку написав у співавторстві з Романом Коритком. Зазначимо, що вихідці з Рогатинського району у Львові, об’єднавшись в товариство "Брати Рогатинці", вирішили видати по книзі про кожне із сіл Рогатинського району. Про Букачівці стала вісімнадцятою у циклі про Рогатинщину.
Букачівці – селище з даньою історією, перша згадка про яке датується ще XV століттям. І попри стереотипи, що "сьогодні село вимирає", Михайло Мазур переконаний, що з його рідним селом все навпаки:
"Я би сказав, що це село, яке не вимирає, а намагається вижити вже не одне десятиліття, і це йому вдається".