Про це під час засідання президії обласної ради повідомив начальник управління екології та природних ресурсів Андрій Пліхтяк.
"У нас проблема не лише із переробкою сміття. А є проблеми зі збором, сортуванням і тому подібне, – зазначив голова облради Олександр Сич. – У нас хлоп в селі, якщо ніколи не платив за збір сміття, то він 20 гривень в місяць не дасть. Хоч і витратить 30 грн на сигарети. Краще викине у річку сміття. Треба провести масштабну антисміттєву кампанію".
За словами Андрія Пліхтяка, найбільший в області – полігон у с. Рибне, у с. Пнів полігон вичерпав ресурси, Долина, Коломия, Калуш – на межі.
Нещодавно чиновники прийняли спільне рішення про розробку стратегії поводження з побутовими відходами на території Івано-Франківської області, також розробляється Меморандум між найбільшими містами області.
У 2016 році з обласного фонду природоохоронного середовища було виділено 16 млн грн. На ці кошти придбали контейнери та близько 50 одиниць сміттєвозної техніки. Остання не завжди у селах використовується за призначенням.
Також депутати запропонували підготувати звернення до Міністерства економіки та Міноборони із пропозицією виділити частину землі з фондів Міноборони під будівництво сміттєпереробного заводу.
Оскільки на Прикарпатті відсутня культура сміттєзбирання, депутати також запропонували ввести у ЗМІ, які фінансуються облрадою, рубрики, які висвітлюватимуть екологічні проблеми.
Окрім цього, запропонують спеціальні навчальні програми, розроблять спеціальні посібники. Пропонується також, щоб у навчальних та у медзакладах інформували про поводження зі сміттям.
Питання розглянуть на черговій сесії облради у п’ятницю.