fbpx

На Івано-Франківщині запроваджують умови для розвитку молочарських кооперативів та сімейних ферм

Економіка 13:02, 27.05, 2016

Трохи менше як рік тому Івано-Франківська обласна державна адміністрація та канадійська неурядова організація "SOCODEVI" підписали Меморандум про взаєморозуміння, метою якого є впровадження на теренах Прикарпаття проекту зі створення умов для розвитку молочарських кооперативів, сімейних ферм.

В області проект надасть вигоду щонайменше 750 членам кооперативів завдяки тренінгам та вдосконаленню законодавчого й інституційного середовища для розвитку кооперативів. На початковій стадії проект "SOCODEVI" впроваджуватиметься у Долинському, Калуському та Рогатинському районах, інформує КУРС із посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.
Загалом в Україні проект розпочався у березні 2014 року й завершиться у 2021 році. Цей проект канадійської неурядової організації під назвою "Розвиток молочного бізнесу в Україні" передбачає об’єднання 5 тисяч малих та середніх молочних виробників у мережу фермерів, підприємців, кооперативів та кооперативних об’єднань у чотирьох регіонах: Дніпропетровська, Херсонська області на сході, Львівська, Івано-Франківська області на заході України.
Проект спрямований на вирішення труднощів, які стоять перед малими та середніми виробниками молока шляхом створення та посилення існуючих кооперативів, що пропонують послуги, необхідні для ефективної системи молочного виробництва. Ці послуги полягають у збиранні та ринковій дистрибуції молока, постачанні господарствам засобів виробництва, зокрема господарських товарів та добрив, виробництві високоякісних кормів, а саме – сіна та кукурудзяного силосу. Канадські сільськогосподарські кооперативи діляться експертними знаннями та власним досвідом.

Уже налагоджено тісну співпрацю проекту із сільськогосподарським молочарським обслуговуючим кооперативом "Еком", що у селі Чесники Рогатинського району.

Сільськогосподарські дорадчі служби надають фермерам технічну підтримку та консультації. Вони впровадять у господарствах сучасні екологічно стійкі практики, включаючи лабораторні аналізи молока та надійну систему управління фермою. Дані, зібрані та проаналізовані у рамках цієї системи, дозволять молочному фермеру визначити, які саме ділянки господарювання потребують покращення щодо комфорту молочного стада та продуктивності у виробництві молока.

Молочні кооперативи, які підтримуються проектом, мають тісно співпрацювати з місцевою владою, щоби мати вплив на розподіл ресурсів з державного бюджету і визначати політику в молочному секторі.

Проект супроводжує фермерів та кооперативних лідерів в удосконаленні їхніх навичок із бізнес менеджменту та кооперативного життя. Проведені тренінги дозволять приймати виважені рішення, які впливають на прибутковість та стійкість їхнього бізнесу. Підтримка господарств, очолюваних жінками, є основною метою діяльності проекту, та буде спрямована на інтенсивне підвищення їхніх навичок та професійного рівня.

У рамках впровадження проекту директор департаменту агропромислового розвитку Марія Савка взяла участь у виїзному засіданні Наглядової Ради Проекту, яке відбулося у Дніпропетровській області. Під час робочої поїздки очільник аграрного департаменту оглянула демонстраційну ферму в селі Олександрівка, а також ознайомилася з діяльністю молочарського сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Добробут Андріївки" (169 членів, збір молока – 900 тонн/рік). Крім того, Марія Савка була присутня на урочистому відкритті сучасної лабораторії аналізу якості молока за підтримки уряду Канади в рамках реалізації Проекту "Розвиток молочного бізнесу в Україні".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: