Учасники навчань ознайомилися з характеристиками та обладнанням пожежного автомобіля. Їм продемонстрували, як гасяться реальні пожежі, якими навичками і вміннями мають володіти професійні рятувальники, щоб робити свою роботу оперативно і професійно. Також керівники та члени добровільних пожежних формувань вдосконалювали свої практичні навички з гасіння пожеж за допомогою вогнегасників та мотопомпи. У ході навчань було також підкреслено важливість наявності вододжерел у населених пунктах, щоб до них були не засмічені проїзди.
У ході теоретичної частини вогнеборцям-добровольцям роз’яснили вимоги Закону України "Про особисте страхування" та статті 126 Кодексу цивільного захисту щодо виплати винагороди.
Учасники занять відзначили, що така спеціальна підготовка для них є вкрай необхідною, вона дозволяє вдосконалити свої вміння та навички, професійно діяти під час виникнення пожежі, відчувати себе членами великої родини прикарпатських рятувальників.
За словами головного інспектора Коломийського міськрайвідділу управління ДСНС в області Олександра Сідорова, з кожним роком важливість і роль добровільних пожежних формувань під час гасіння пожеж зростає, саме вони у багатьох випадках мають можливість першими прибувати до місця пожежі, здійснювати гасіння і рятувати потерпілих, тож їх навички і вміння мають бути на висоті, що, зокрема, досягається і під час таких занять.
Загалом, на сьогодні на території Коломийського району у 34 населених пунктах діють підрозділи добровільної пожежної охорони. І вже з початку цього року вони двічі залучалися до гасіння пожеж, зокрема сухої трави на відкритій території у селах Марківка та Княждвір.