fbpx

На Прикарпатті 15% газових лічильників непридатні для подальшої експлуатації

Суспільство 11:45, 23.05, 2018

ПАТ "Івано-Франківськгаз" з початку року провело 17,2 тис. планових повірок лічильників газу в області. Результати повірок приладів показали, що 15% лічильників непридатні до подальшої експлуатації через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання. Окрім того, виявлено 69 фактів втручань в роботу приладів обліку.

Повірка приладів обліку здійснюється у сервісних центрах ПАТ "Івано-Франківськгаз" представниками Держспоживстандарту. Натомість демонтаж та монтаж лічильника проводиться винятково працівниками газового господарства, оскільки роботи належать до газонебезпечних.

"Щоденно на спеціальному обладнанні повіряється 156 лічильників газу. З них кожен сьомий – непридатний до подальшої експлуатації через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання",  каже головний метролог ПАТ "Івано-Франківськгаз" Олег Кашуба.

Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу, якщо ж прилад обліку визнано непридатним, споживачу необхідно звернутися в газове господарство для вирішення питання з його заміни.

"Періодична повірка лічильників газу проводиться безкоштовно для споживача. Але деякі споживачі відмовляють газовикам в доступі у своє помешкання для зняття лічильника на повірку. Найчастіше така відмова пов’язана із втручанням людей у роботу приладу для зменшення його показань", – додає Кашуба.  

У газовому господарстві зазначають, у разі недопуску споживачем до помешкання, згідно з кодексом ГРМ, компанія складає акт про відмову, а розрахунки за спожитий газ проводитимуться за граничними нормами споживання. Так, за чотири місяці цього року фахівці "Івано-Франківськгазу" вже склали 1650 актів про відмову допуску та зафіксували 69 фактів незаконних втручань у роботу приладів обліку. Такі порушення, кажуть газовики, легко виявляють за характерними механічними пошкодженнями на відліковому механізмі, підробленими пломбами, відбитками тавр та ін.

При встановленні факту втручання у роботу приладу споживачу доведеться відшкодувати збитки, завдані державі та газопостачальному підприємству, сплатити вартість зняття-встановлення лічильника, а також придбати новий лічильник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: