fbpx

На Прикарпатті грибники відкрили сезон: білі гриби збирають поблизу Косова. ФОТО

Стиль життя 09:16, 08.05, 2018

Вже від початку травня прикарпатці збирають білі гриби. Фотографіями своїх трофеїв поділився Сергій Козлан, який збирав гриби у лісах біля Косова 5 травня.

Розповіддю про перше цього року тихе полювання поділився в мережі Сергій Козлан

"Напевно, лише лінивий грибар ще не знайшов перші весняні білі гриби у нас на Косівщині. Тому що вже майже всі знайомі грибарі дзвонили, переказували, що є вже гриби! Те, що вони вже є, я знаю, і що в неділю на грибних місцях буде купа народу – теж догадуюся, тому сьогодні ще до схід сонця вирушив за грибами. Місця там дуже відкриті, гриби видно за декілька метрів, так що пара грибарів можуть все визбирати дуже швидко, тому щоб бути першим, треба зранку поспішати. А поспішати прийшлося нелегко, 2 години без перепочинку, з таким, по дорослому, темпом, ввесь час в гору, так що сауни не треба!" – розповідає Сергій.

Гриби чоловік знайшов не у вологому лісі, а в сухих кам'янистих місцях. Схоже, грибам потрібне нічне тепло, і каміння, яке нагрівається за день, вночі віддає тепло землі, що сприяє пробудженню грибниць, припускає Сергій.

"Гриби почав шукати коло знайомої вже одинокої сосни, знайшов зразу декілька, а дальше пішло… За минулий тиждень тут, напевно, не було нікого, тому що гриби росли всюди: і попри дорогу, і на стежках, і на зовсім відкритих місцях – всюди, куди не дивився, було по декілька грибиків. Правда, більші траплялися рідко, в основному малі, думаю, відсутність дощів цьому посприяла", – каже Сергій.

Знаходив соснові боровички, але на сонячних галявинах траплялися і літні сітчасті (букові) гриби, майже потріскані від спеки, деякі вже червиві. Крім білих, знайшлася пара красноголовців і дубовик крапчатий. 

"Як бачу, потиху мої прогнози, що цей рік буде грибним, починають справджуватися. Ще б трохи частіше дощу  то взагалі буде супер!"  закінчив розповідь грибник. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: