Про результати обласна Держпродспоживслужба має поінформувати місцеву та обласну владу і поліцію.
Якщо знайдуть серйозні порушення в якомусь закладі харчування, його можуть закрити, пише Репортер.
"Будемо перевіряти наявність рішень органів місцевого самоврядування на встановлення торгових точок, наявність реєстраційного номера оператора ринку харчових продуктів, медичні книжки у працівників, проходження медоглядів, дотримання гігієни персоналу, супровідні документи на продукти, – розповідає Лариса Шевага, заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини обласного управління Держпродспоживслужби. – Особливо будемо звертати увагу на дотримання температурних режимів при зберіганні харчових продуктів. Також, у випадку виявлення порушень або якщо надходить скарга від будь-якого споживача, наша служба може здійснювати позапланові перевірки без отримання погодження від органу державної влади".
"Влітку вулична їжа є небезпечною, тому що в маленькій будці вона часто готується за неналежних умов і з неякісних продуктів, – каже Зоряна Царенко, лікар-гастроентеролог у поліклініці № 5. – Фаст-фуд взагалі є небезпечним, бо не несе в собі корисних речовин, зате містить зайві вуглеводи і трансжири. Останні додають, щоб здешевити товар. Вони є чужорідними для нашого організму, відкладаються у ньому та не виводяться швидко. У теперішніх умовах важко розпізнати, чи товар якісний, адже за привабливим виглядом, гарним кольором і запахом можуть маскуватися погані продукти. Небезпеку несе глютамат натрію – підсилювач смаку, який в їжу додають дуже часто. За ним маскують несвіжі продукти, бо він змінює їхній смак на більш приємний".
"Ми закликаємо споживачів звертати увагу, наскільки заклад дбає про гігієну, – рекомендує Лариса Шевага. – Радимо вибирати охайні на вигляд заклади, такі, в яких купуєте продукти вже не вперше. Споживач також має право отримати інформацію про наявність медичної книжки у персоналу закладу харчування і переглянути накладні з датою постачання продуктів".